پیشتازی دیدگاه مثبت مالزی ها نسبت به روسیه در میان ۳۵ کشور

توریست مالزی – در مالزی، ۶۱ درصد از مردم به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ابراز اطمینان کردند که «کار درست را در مورد امور جهانی انجام دهد» به گزارش...
توریست مالزی – در مالزی، ۶۱ درصد از مردم به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ابراز اطمینان کردند که «کار درست را در مورد امور جهانی انجام دهد»

به گزارش استار، بر اساس نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات پیو، مالزی در ۳۵ کشور از نظر درصد پاسخ دهندگانی که نظرات مساعد خود را نسبت به روسیه ابراز کردند، پیشتاز است،
در مالزی، تعداد افرادی که دیدگاه مثبتی نسبت به روسیه داشتند از سال ۲۰۲۲ به ۵۷ درصد ۱۰ درصد افزایش یافت، در حالی که ۶۱ درصد از مردم به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اعتماد داشتند که ‘در رابطه با امور جهانی کار درست را انجام دهد’ که ۲ درصد افزایش داشت.

در سنگاپور، درصد پاسخ دهندگانی که دیدگاه مثبتی نسبت به روسیه داشتند، از سال ۲۰۲۲ به ۳۴ درصد افزایش ۶ درصدی داشتند، در حالی که آنهایی که در نظرسنجی اطمینان داشتند که پوتین کار درست را در امور جهانی انجام خواهد داد، با یک درصد افزایش به ۳۷ درصد رسید.

با این حال، به طور کلی، ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان سنگاپور اعتماد کمی به پوتین داشتند و ۶۳ درصد سنگاپوری ها دیدگاه نامطلوبی نسبت به روسیه داشتند. بر اساس نظرسنجی پیو، اکثریت مردم در هر دو کشور همچنین به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اعتماد «هیچ» یا «نه خیلی زیاد» ابراز کردند، اعتماد به او در کشورهای سراسر اروپا نیز کاهش یافته است.

هیچ مبنایی برای مقایسه تاریخی در سنگاپور و مالزی وجود ندارد زیرا پیو قبلاً مردم این منطقه را در مورد زلنسکی بررسی نکرده بود. ۴۰۰۰۰ پاسخ دهنده در سراسر جهان بین ژانویه و می ۲۰۲۴ شامل حدود ۱۰۰۰ نفر در سنگاپور و مالزی بودند. سایر کشورهای مورد بررسی مرکز تحقیقات پیو شامل هند، کنیا، آلمان و ایالات متحده است. نتایج این نظرسنجی بر چالشی که زلنسکی برای جلب حمایت بین‌المللی از کشورش، به‌ویژه در آسیا با آن روبه‌رو است، تأکید می‌کند، زیرا جنگ فرسایشی خونین بین روسیه و اوکراین بدون هیچ پایانی ادامه دارد.

برای مالزی، دکتر بنجامین لوه، یکی از اعضای مهمان در موسسه ISEAS-Yusof Ishak، گفت که در نتیجه درگیری مداوم بین حماس و اسرائیل در خاورمیانه، حمایت از ایالات متحده در این کشور با اکثریت مسلمان کاهش یافته است، در حالی که این حمایت ممکن است به طور همزمان برای کشورهایی که به عنوان مخالف ایالات متحده شناخته می شوند، افزایش یافته باشد.

دکتر لوه گفت: ‘روسیه همیشه به عنوان یک ابرقدرت دلسوز مسلمانان در سراسر جهان دیده می شود… آنها تا حدی خود را به عنوان این ابرقدرت بسیار مهم برای جنوب جهانی معرفی کرده اند.’ وی با اشاره به حملاتی که حماس و دیگر گروه های مسلح فلسطینی در سال ۲۰۲۳ علیه اسرائیل انجام دادند، افزود: ما شاهد افزایش حمایت از دیگر ابرقدرت ها غیر از آمریکا به دلیل پیامدهای حملات ۷ اکتبر هستیم.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که اکثریت مردم در سنگاپور، مالزی و تایلند به زلنسکی برای انجام کار درست در مورد امور جهانی اعتماد ندارند. دکتر استوری با اشاره به اینکه زلنسکی اغلب مورد تمسخر قرار می گیرد، گفت: «بسیاری از مردم این روایت کرملین را پذیرفته اند که روسیه توسط توسعه ناتو تحریک شده است و زلنسکی «دست نشانده» ایالات متحده/ناتو/غرب است. حرفه سابق او به عنوان یک کمدین، و اغلب به عنوان یک دلقک شناخته می شود. از ۱۰ کشور آسیا و اقیانوسیه که بخشی از نظرسنجی پیو بودند – که شامل چین و اندونزی نمی شد – مالزی کمترین اعتماد را به زلنسکی داشت.

دکتر لو گفت که ماهیت بسیاری از حملات علیه زلنسکی در محافل مالزیایی طرفدار روسیه، به ویژه در روزهای ابتدایی جنگ، نسبتاً شخصی بود. «بسیاری از بحث‌های اولیه این بود که او یک ترسو است که وقت خود را تلف می کند، او فقط منتظر است تا راه فراری بیابد. آنها (حتی) شرط‌بندی غیررسمی می‌کردند که او در نهایت قرار است همه چیز را رها کند و برود.» دکتر استوری خاطرنشان کرد که در آسیای جنوبی و آسیای جنوب شرقی، پوتین و روسیه عموماً بسیار مطلوب‌تر از سایر نقاط جهان هستند. به این دلیل است که آنها از نظر جغرافیایی از درگیری اروپا دور هستند و برخی از کشورها همیشه روابط بسیار خوبی با روسیه داشته اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!