چرا گل بامیه گل ملی مالزی شد؟

گل بامیه (Hibiscus) گل ملی مالزی است و تصویر آن در بسیاری از مکان‌ها از جمله بر روی اسکناس‌ها و سکه‌های این کشور حک شده است، اما داستان انتخاب این گل به عنوان گل ملی مالزی چیست؟
توریست مالزی – گل بامیه (Hibiscus) گل ملی مالزی است و تصویر آن در بسیاری از مکان‌ها از جمله بر روی اسکناس‌ها و سکه‌های این کشور حک شده است، اما داستان انتخاب این گل به عنوان گل ملی مالزی چیست؟

پس از استقلال در سال ۱۹۵۷، مالزی به یک گل ملی نیاز داشت تا به عنوان نماد این کشور مورد استفاده قرار بگیرد. در سال ۱۹۵۸ وزارت کشاورزی مالزی طی فراخوانی از تمامی ایالت‌های این کشور خواست تا پیشنهاد خود را برای انتخاب گل ملی این کشور ارائه کنند و در نهایت هفت گل انتخاب شدند: رز، یاسمین، ylang ylang، نیلوفر آبی، بامیه، یاس و bunga tanjung.

مردم ایالت‌های شرقی مالزی تمایل به انتخاب گل رز داشتند حال آنکه ایالت‌های غربی مالزی گل یاس را ترجیح می‌دادند تا اینکه سرانجام در سال ۱۹۶۰ و پس از در نظر گرفتن ملاحضات فراوان، وزارت کشاورزی مالزی گل بامیه را به عنوان گل ملی مالزی انتخاب کرد.

یکی از دلایلی که برای انتخاب این گل اعلام شد گلبرگ‌های بزرگ و قرمز رنگ آن بود. از دلایل دیگر انتخاب این گل به عنوان نماد مالزی آن بود که نگهداری زیادی نیاز نداشت و در تمام سال نیز شکوفه می‌داد. این گل در همین حال در بسیاری از بخش‌های مالزی می‌روید.

از آن زمان تاکنون گل بامیه به عنوان نماد مالزی در لوگوی بسیاری از نهادها و رویدادهای این کشور گنجانده شده است که از آن جمله می‌توان به لوگوی توریسم مالزی، لوگوی بازی‌های کشورهای مشترک‌المنافع سال ۹۸ و اسکناس‌ها و سکه‌های مالزی اشاره کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!