چرخش چندین گونه تهاجمی ویروس کرونا در چند ایالت مالزی

توریست مالزی – مقام ارشد بهداشتی مالزی ضمن ارائه تصویری تیره از مقابله این کشور با شیوع ویروس کرونا گفت که شمار مبتلایان جدید تا پایان ماه جاری ممکن...
توریست مالزی – مقام ارشد بهداشتی مالزی ضمن ارائه تصویری تیره از مقابله این کشور با شیوع ویروس کرونا گفت که شمار مبتلایان جدید تا پایان ماه جاری ممکن است به روزی هفت هزار مبتلا برسد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه استریتس تایمز، دکتر نور هشام عبدالله مدیر کل وزارت بهداشت مالزی گفت پیش بینی اولیه این بود که مبتلایان روزانه تا اواسط ماه جاری به روزی سه هزار مورد و تا پایان ماه به پنج هزار مورد در هر روز برسد. وی این اظهارات را روز شنبه در کنفرانس خبری در شهر “پوتراجایا” بیان کرد که اولین کنفرانس خبری او از روز ۴ مارس تاکنون بود.

وی افزود: اما اکنون پیش از رسیدن به اواسط ماه ما بیش ازسه هزار مورد ابتلای روزانه را ثبت کرده ایم و اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند اوضاع بدتر خواهد شد. اکنون انتظار داریم که شمار مبتلایان روزانه تا اواسط ماه به پنج هزار نفر و تا پایان ماه به شش تا هفت هزار نفر برسد و این بستگی به ما دارد که آیا زنجیره انتقال را قطع خواهیم کرد یا خیر.

دکتر نور هشام خاطرنشان کرد: چندین گونه تهاجمی از ویروس کووید-۱۹ از خارج وارد کشور شده و در چند ایالت مالزی در حال چرخش هستند و بیشتر جوانان مبتلا می شوند. وی هشدار داد که شمار بیماران بدحال افزایش یافته و شمار بستری ها به ۵۰۶ نفر رسیده و دولت در حال افزودن به تختهای بیمارستانی در بخش مراقبت های ویژه است.

هشدار این مقام بهداشتی مالزی پیش از مراسم عید فطر در روز پنجشنبه ( Hari Raya) بیان شد که مردم معمولا مراقبتها را کنار می گذارند و برای دیدن دوستان و خانواده به سفر می روند. هر چند مسافرت بین ایالتها و مناطق ممنوع است اما دید و بازدیدها در درون مناطق مجاز است .

شمار مبتلایان جدید در مالزی روز جمعه به ۴ هزار و ۴۹۸ نفر و روز شنبه به ۴ هزار و ۵۱۹ نفر رسید. بیشترین شمار مبتلایان روز ۳۱ ژانویه ثبت شد که ۵ هزار و ۷۲۸ نفر بود. در بحبوحه نگرانی ها از افزایش بیماران بدحال و نیازمند مراقبت های ویژه ، دکتر هشام در روزهای اخیر تصاویر و فیلم هایی از بخش های آی سی یو بیمارستان ها منتشر کرده تا آگاهی عمومی را افزایش دهد. شمار بیماران بستری در آی سی یو نسبت به دو هفته پیش ۴۴ درصد افزایش یافته و نظام بهداشت و درمان مالزی تحت فشار قرار گرفته است.

دکتر هشام روز گذشته به مردم هشدار داد: اکنون شمار مبتلایان بالا رفته و اگر بیمار شوید و ما تخت آی سی یو نداشته باشیم دچار مشکل خواهیم شد.. نمی خواهیم مانند برخی کشورهای دیگر مجبور به انتخاب میان بیماران شویم که کدام بیمار زنده بماند و کدام بمیرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده − 14 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!