چنین خصومتی نسبت به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ضروری نیست

توریست مالزی – از مدیر کل شورای امنیت ملی (MKN) خواسته شد تا در مورد پیشنهاد تعطیلی دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) در مالزی به پارلمان...
توریست مالزی – از مدیر کل شورای امنیت ملی (MKN) خواسته شد تا در مورد پیشنهاد تعطیلی دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) در مالزی به پارلمان توضیح دهد.

به گزارش FMT، وونگ هون وای، نماینده بوکیت، گفت: پیشنهاد رودزی، مدیر کل MKN، پیامدهای مهمی بر شهرت مالزی در چشم جهانیان خواهد داشت و خواستار بحث در مورد این موضوع در پارلمان شد. وونگ همچنین به پوتراجایا یادآوری کرد که مالزی برای دوره ۲۰۲۲-۲۰۲۴ عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل بوده و موظف است از حقوق بشر در این کشور و منطقه حمایت کند. مالزی نمی‌تواند به‌طور یک‌جانبه دفتر آژانس سازمان ملل متحد را بدون انجام مذاکره ببندد، حتی زمانی که تعداد پناهندگان همچنان بالاست.

او در بیانیه‌ای گفت: «اگر تعداد پناهندگان در کشور به حداقل رسیده باشد، ممکن است این توجیهی باشد برای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای فعالیت از دفتر منطقه‌ای خود در بانکوک، تایلند».

رودزی مدیر کل MKN (شورای امنیت ملی) گفته بود که تعطیلی دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مالزی به پوتراجایا این امکان را می دهد که بدون «دخالت خارجی» پناهندگان را در این کشور بهتر مدیریت کند. او ادعا کرد که مهاجران غیرقانونی به مالزی ‘جذب’ شده اند زیرا می توانند از آژانس سازمان ملل حمایت کنند. مدیر کل MKN همچنین UNHCR را به صدور کارت پناهندگی بدون بررسی قبلی با مقامات متهم کرد و گفت که این بی احترامی به مالزی است.

همچنین معاون وزیر پنانگ این سوال را مطرح کرد که چگونه مالزی می تواند به تنهایی پناهندگان را مدیریت کند، در حالی که حتی وضعیت آنها را به عنوان پناهنده یا پناهجو به رسمیت نمی شناسد. راماسامی با متهم کردن رودزی به این که ‘هیچ توضیحی از آنچه در موردش صحبت می کند’ ندارد، گفت: مدیر کل MKN باید به مالزی پیشنهاد دهد که دیگر بخشی از سازمان ملل نباشد.

وی گفت: ممکن است دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مالزی از حمایت کامل دولت برخوردار نشود. با این وجود، علیرغم مشکلاتی که برای ثبت نام، ارائه کارت های موقت برای جابجایی پناهندگان و اسکان آنها در کشورهای مورد نظرشان وجود دارد، خدمات بسیار خوبی انجام می دهد. این یک ننگ برای حرفه رودزی است. چنین خصومتی نسبت به یک آژانس بشردوستانه مانند کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ضروری نیست. بهتر است از سمت خود استعفا دهد.»

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت + یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!