چه کسی بهترین شکلات‌های جهان را درست می‌کند؟

توریست مالزی – «پیر مارکولینی» کارشناس صنایع شکلات بلژیک از سوی کمیته داوری متشکل از آشپزان و کارشناسان شیرینی و شکلات لوکس از کشورهای فرانسه، سوئیس و حتی ژاپن...
توریست مالزی – «پیر مارکولینی» کارشناس صنایع شکلات بلژیک از سوی کمیته داوری متشکل از آشپزان و کارشناسان شیرینی و شکلات لوکس از کشورهای فرانسه، سوئیس و حتی ژاپن به عنوان بهترین شیرینی‌پز جهان انتخاب شد. پیر مارکولینی در معروف شدن شکلات بلژیک سهم بسزایی داشته ‌است.

به گزارش تابناک با تو به نقل از «Unionleader »، پیر مارکولینی جایزه‌ سازمان «World Pastry Stars» را برنده شد. مرکز این سازمان در ایتالیا است. مارکولینی سبک ساده‌ای در تهیه شکلات دارد. شکلات‌های او جزو هدایای لوکس به شمار می‌رود. برخی از جعبه‌های آن بیش از ۱۱۸.۱۹ دلار به فروش می‌رسند. مغازه‌ها و شکلات او از آلمان تا چین به چشم می‌خورند. او در گفتگو با رویترز گفت که هدفش ایجاد تغییر و تحول در صنعت شکلات است.

مارکولینی ۵۶ ساله در شارلروا بلژیک متولد شده و نخستین فعالیت تجاری خود را ۲۵ سال پیش در بروکسل آغاز کرد. پیر مارکولینی بر این باور است که می‌توان با شیرینی و شکلات غم روزهای کرونایی را از بین برد. او می‌گوید: ما در دوران تاریکی به سر می‌بریم. به نظرم با یک تکه کیک، یک جعبه پرالین و شکلات می‌توانیم به آن پایان بدهیم.

بلژیک به تبحر خود در تهیه شکلات افتخار می‌کند. «جان نیوهاوس» شکلاتی از مغزهای روغنی مثل فندق و بادام خرد شده با پوششی از سس کارامل یا شربت به نام «پرالین» را در سال ۱۹۱۲ اختراع کرد. پیشگامی بلژیک در صنعت شکلات‌سازی با رقابت تولیدکنندگان خارجی از کانادا تا مالزی روبرو شد، که محصولات خود را به عنوان «بلژیکی» یا «دستورالعمل قدیمی بلژیک» بازاریابی می‌کنند.

بلژیک بیش از ۲۰۰ شرکت شکلات سازی، بیش از ۲۰۰۰ فروشگاه و موزه شکلات مانند موزه کاکائو و شکلات بروکسل دارد، و هر ساله با برگزاری دوره ها و کارگاه‌های آموزشی در رشد این صنعت کمک چشمگیری می کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دوازده − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!