چین سفر بدون روادید را برای مالزی و پنج کشور دیگر به اجرا می‌گذارد

توریست مالزی – وزارت امور خارجه چین اعلام کرد این کشور سفر بدون روادید را برای شهروندان فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و مالزی یک سال آزمایشی اجرا می‌کند....
توریست مالزی – وزارت امور خارجه چین اعلام کرد این کشور سفر بدون روادید را برای شهروندان فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و مالزی یک سال آزمایشی اجرا می‌کند.

به گزارش بی بی سی، از دسامبر امسال تا ۳۰ نوامبر ۲۰۲۴، دارندگان گذرنامه عادی از این کشورها می‌توانند تا ۱۵ روز بدون ویزا در چین تجارت یا سفر کنند. در حال حاضر اکثر مسافران برای ورود به چین نیاز به ویزا دارند. موارد استثنائی از معافیت‌ها شامل شهروندان سنگاپور و برونئی می‌شود که برای تجارت، گردشگری و دیدارهای خانوادگی وارد چین می‌شوند.

چین در مارس ۲۰۲۰ و در پی همه‌گیری ویروس کرونا، محدودیت‌های شدیدی برای سفر را اعمال کرد. برای سه سال، چین برخی از سخت‌گیرانه‌ترین روش‌ها را در مقابله با کووید با محدودیت‌ سفر، قرنطینه‌های متعدد و الزامات آزمایش مکرر اعمال کرد.

سیاست کووید صفر شی جین پینگ رئیس جمهور چین که به شدت به اقتصاد این کشور ضربه زد، بالاخره در دسامبر سال گذشته لغو شد. قبل از همه گیری کووید سالانه ده‌ها میلیون گردشگر وارد چین می‌شدند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!