چیکو / sapodilla

توریست مالزی – چیکو یا ساپودیلا نام یک میوه استوایی و گرمسیری با پوستی قهوه‌ای و مزه‌ای شیرین است که می توانید در سوپر مارکت ها و بازارهای شبانه...
توریست مالزی – چیکو یا ساپودیلا نام یک میوه استوایی و گرمسیری با پوستی قهوه‌ای و مزه‌ای شیرین است که می توانید در سوپر مارکت ها و بازارهای شبانه مالزی خریداری نمایید.

مزه آن نوعی شیرینی خاص است اما اگر میوه آن نرسیده باشد مثل خرمالو بسیار گس است. چیکو بومی مناطق گرمسیری است و منبع غنی از ویتامین C همچنین پتاسیم، آهن، کلسیم و حتی فسفر است.

میوه چیکو به شکل گرد تا بیضی و دارای پوست نازک و صاف به رنگ قهوه ای روشن، گوشت میوه نارس به رنگ زرد تا قهوه ای روشن با شیرابه فراوان و سفت است. میوه رسیده چیکو فاقد شیرابه است و گوشت آن به رنگ قرمز، خیلی شیرین و آبدار است و طعم اسیدی کمی دارد. هسته آن به رنگ سیاه براق، دوکی شکل است.

میوه نارس چیکو “تانن” فراوانی دارد که برای درمان اسهال مفید است و از برگ آن در پایین آوردن فشارخون، سرماخوردگی و درمان سرفه استفاده می شود. از شیرابه چسبناک چیکو در پرکردن دندان استفاده می شود و له شده هسته این میوه نیز ادرارآور و برای دفع سنگ کلیه موثر است.

متخصصان معتقدند، چیکو خاصیت ضدسرطانی دارد. عصاره متانولی این میوه حاوی فیتوکمیکال‌ها ی فعالی است که روی سلول‌های تومور تأثیر گذاشته و می‌تواند این سلول‌ها را از بین ببرد. گنجاندن چیکو در رژیم غذایی روزانه از بدن در برابر پیشرفت سلول‌های سرطانی حفاظت می‌کند.

یک متخصص به نام راگاوان که روی خواص ضد سرطانی این میوه تحقیق کرد گفت: این میوه به دلیل تنوع شیمیایی وسیع برای درمان انواع سرطان موثر است. ما در این بررسی تأثیر آن را روی سلول‌های سرطانی گرفته شده از سرطان‌های مختلف همچون لوسمی، سرطان ریه و پستان آزمایش و مشاهده کردیم که میوه چیکو میزان گسترش سلول‌های سرطانی را در موش‌ها کاهش داده است. همچنین متخصصان دریافتند که عصاره میوه چیکو نه تنها از رشد سلول‌های سرطانی در ۵۰ درصد از موش‌های تحت آزمایش جلوگیری کرده بلکه موجب افزایش سه برابری طول عمر موش‌های تحت درمان شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − شش =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!