ژاپن واکسن AstraZeneca را به مالزی ارائه می دهد

توریست مالزی – موتگی وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد: ژاپن واکسن های AstraZeneca تولید شده در این کشور را به مالزی، اندونزی ، فیلیپین و تایلند ارائه می...
توریست مالزی – موتگی وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد: ژاپن واکسن های AstraZeneca تولید شده در این کشور را به مالزی، اندونزی ، فیلیپین و تایلند ارائه می دهد.

به گزارش استار، به گفته سفارت ژاپن در مالزی، در صورت وجود شرایط لازم واکسن ها از ژوئیه تحویل داده می شود و سفارت ژاپن در مالزی به همکاری نزدیک خود با دولت مالزی برای تهیه واکسن ادامه خواهد داد. این نماد دیگری از دوستی ژاپن و مالزی خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: دولت ژاپن قبلاً نیز کمک های خود را به مالزی برای مقابله با بیماری همه گیر کووید – ۱۹ از جمله تهیه تجهیزات پزشکی به ارزش تقریبی ۵ میلیون دلار آمریکا (RM20.6mil) ارایه داده است. ژاپن همچنین از طریق صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) و فدراسیون بین المللی انجمن های صلیب سرخ و هلال احمر (IFRC) کمک های بشردوستانه ای به ارزش تقریبی ۲ میلیون دلار آمریکا به مالزی ارائه داده است.

ژاپن همچنین پیشنهاد ایجاد ‘مرکز آسیایی فوریت های بهداشت عمومی و بیماریهای نوظهور’ برای محافظت از مردم این منطقه در برابر تهدید بیماریهای عفونی و حمایت مالی ۵۰ میلیون دلاری آمریکا از طریق صندوق ادغام ژاپن و آسیا (JAIF) ) را ارایه داده است. – برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!