کاردار سفارت مالزی در ایران: از تجارت دو جانبه استقبال می کنیم

توریست مالزی – مالزی بزرگترین صادر کننده روغن پالم به ایران است. به گزارش ایستا، محمد نظام حلیمی کاردار سفارت مالزی در ایران اظهار کرد: ایران و مالزی از...
توریست مالزی – مالزی بزرگترین صادر کننده روغن پالم به ایران است.

به گزارش ایستا، محمد نظام حلیمی کاردار سفارت مالزی در ایران اظهار کرد: ایران و مالزی از روابط خوب سیاسی، تجاری و اقتصادی بهره می‌برند.

وی با اشاره به کاهش روابط تجاری و اقتصادی ایران و مالزی در سال های اخیر متاثر از تحریم‌ها اظهار کرد: تراز تجاری ایران و مالزی قبل از اعمال تحریم‌ها به یک میلیارد دلار رسیده بود اما تحریم‌ها موجب شده است که این میزان به ۳۰۰ میلیون دلار کاهش یابد ما سعی داریم در بازدید از توانمندی‌های اقتصادی ایران با بررسی موقعیت‌ها برای افزایش تراز تجاری دو کشور سازوکار مناسب را اتخاذ کنیم.

وی در ادامه گفت: کشور مالزی بزرگترین صادر کننده روغن پالم به ایران است و برخی محصولات برقی، الکترونیکی، پلاستیک و شیمیایی نیز به ایران صادر می‌شود و شرکت‌های مالزی قدردان همکاری دو جانبه تجاری با ایران هستند. مالزی از تجارت دو جانبه بین ایران و تجار این کشور استقبال می‌کند و قطعا بازدید از توانمندی‌های ایران در حوزه صنعتی به تقویت مناسبات تجاری و سیاسی کمک خواهد کرد.

رایزن اقتصادی سفارت مالزی، حسام الدین محمد آسپار گفت: ایران یکی از بزرگترین بازارهای روغن پالم در منطقه است و علاوه بر ایران، کشورهای عراق، ازبکستان و پاکستان نیز بازار هدف مالزی است. محصولات پالم محدود به روغن پالم نیست و در صنایع صابون، شوینده و آرایشی بهداشتی نیز کاربرد دارد. سفارت مالزی در تهران آماده کمک به ایران است و هر گونه نیاز به استفاده، فرآوری و واردات روغن پالم وجود داشته باشد آماده ارائه محصول هستیم.

رایزن اقتصادی سفارت مالزی همچنین بر انجام تحقیقات دوجانبه بین ایران و مالزی برای تولید محصولات جدید در ایران تاکید کرد و افزود: از تمامی ظرفیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی برای تولید محصول جدید در ایران استفاده خواهیم کرد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!