کاهش ازدواج و افزایش طلاق در مالزی

توریست مالزی – وزارت آمار مالزی (DoSM) کاهش ازدواج و افزایش همزمان طلاق در کشور را در سال ۲۰۲۲ ثبت کرد. به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر محد عزیر، کارشناس...
توریست مالزی – وزارت آمار مالزی (DoSM) کاهش ازدواج و افزایش همزمان طلاق در کشور را در سال ۲۰۲۲ ثبت کرد.

به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر محد عزیر، کارشناس ارشد آمار، گفت: تعداد ازدواج ها در کشور در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل که ۲۱۵،۹۷۳ بود، ۰.۵ درصد یا ۲۱۴ هزار و ۸۲۴ مورد کاهش داشته است.

یکی از عوامل موثر در این کاهش، کاهش ۴.۱ درصدی ازدواج های اسلامی بود که در سال ۲۰۲۲، ۱۶۸۷۲۶ ازدواج در مقایسه با ۱۷۶۰۰۲ ازدواج در سال قبل از آن ثبت شد. پوتراجایا، پراک و ترنگانو به‌ترتیب با کاهش ۱۹.۶، ۱۲.۸ و ۱۱.۳ درصدی به‌عنوان ایالت‌هایی با بیشترین کاهش در ازدواج‌های اسلامی بودند.

در عین حال، ازدواج‌های غیرمسلمانان شاهد افزایش ۱۵.۳ درصدی بوده‌ است که از ۳۹۹۷۱ در سال ۲۰۲۱ به ۴۶۰۹۸ در سال ۲۰۲۲ رسیده است که ترنگانو، جوهور و نگری سمبیلان بیشترین افزایش را داشته‌اند.» منطقه پتالینگ در سلانگور به عنوان یک مرکز مهم ازدواج در بین افراد اسلامی و غیراسلامی در سال ۲۰۲۲ ظاهر شد. امسلمانان در پتالینگ ۸۶۰۲ ازدواج را ثبت کردتد و پس از آن جوهور و اولو لنگات در سلانگور قرار گرفتند. برای افراد غیرمسلمان، ناحیه پتالینگ ۳۳۰۴ ازدواج ثبت شد و پس از آن جوهور، کلانگ و سلانگور قرار دارند.

اوزیر گفت: برخلاف روند ازدواج، این گزارش افزایش نرخ طلاق را نشان می دهد که به ۴۳.۱ درصد رسیده و از ۴۳۹۳۶ نسبت به سال قبل به ۶۲۸۹۰ در سال ۲۰۲۲ رسیده است. «میزان طلاق مسلمانان و غیرمسلمانان افزایش یافت، به طوری که کداح، صباح و پرلیس بالاترین میزان طلاق را در میان طلاق‌های اسلامی نشان دادند، در حالی که پوتراجایا، جوهور و ملاکا افزایش طلاق غیرمسلمانان را شاهد بوده است.

وی گفت: این آمار نشان دهنده تغییراتی در الگوهای ازدواج و طلاق است که نیازمند توجه و مطالعه بیشتر است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!