کاهش قابل توجه نرخ باروری در مالزی

توریست مالزی – به گفته داتوک سری نانسی شکری، نرخ باروری کل (TFR) مالزیایی ها کاهش قابل توجهی داشته است. به گزارش استار، وزیر توسعه زنان، خانواده و جامعه...
توریست مالزی – به گفته داتوک سری نانسی شکری، نرخ باروری کل (TFR) مالزیایی ها کاهش قابل توجهی داشته است.

به گزارش استار، وزیر توسعه زنان، خانواده و جامعه به گزارش آمار حیاتی ۲۰۲۳ اداره آمار استناد کرد که نشان می‌دهد TFR مالزی از ۲.۱ کودک به ازای هر زن در سال ۲۰۱۰ به ۱.۶ کودک برای هر زن در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

وی گفت: «عوامل مختلفی در کاهش TFR نقش دارند، از جمله عوامل اقتصادی و انتخاب‌ سبک زندگی که بر تصمیم‌گیری‌های مربوط به سن ازدواج و اندازه خانواده تأثیر می‌گذارند. در عین حال، مسائل ناباروری نیز در کاهش نرخ TFR نقش دارد.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌های سازمان ملل، چندین کشور در منطقه آسیا-اقیانوسیه از جمله ژاپن، استرالیا، سنگاپور، اندونزی و تایلند نیز نرخ باروری بسیار پایینی را گزارش کرده‌اند که کمتر از سطح جایگزینی است.

نانسی گفت: هیئت ملی توسعه جمعیت و خانواده چندین طرح از جمله ارائه خدمات درمان باروری مقرون به صرفه، ایجاد کلینیک هایی برای رسیدگی به مشکلات باروری مردان، و ارائه معافیت مالیاتی تا سقف ۸۰۰۰ رینگت برای زوج هایی که به دنبال درمان های باروری هستند، اجرا کرده است. با این حال، نانسی تأکید کرد که تصمیم برای بچه دار شدن و تعیین اندازه خانواده از حقوق شخصی هر زوج است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 + دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!