کاهش مدت زمان صدور گواهینامه حلال در مالزی

توریست مالزی – اداره توسعه اسلامی مالزی (جاکیم) اعلام کرد از ابتدای ماه آینده میلادی مدت زمان صدور گواهینامه محصولات و خدمات حلال در این کشور کاهش می‌یابد. به...
توریست مالزی – اداره توسعه اسلامی مالزی (جاکیم) اعلام کرد از ابتدای ماه آینده میلادی مدت زمان صدور گواهینامه محصولات و خدمات حلال در این کشور کاهش می‌یابد.

به گزارش نیواستریت تایمز، احمد زاهد حمیدی، معاون نخست‌وزیر مالزی اعلام کرد از اول جولای، صدور گواهی حلال توسط اداره توسعه اسلامی مالزی (جاکیم) مدت کوتاه‌تری به طول می‌انجامد. حمیدی گفت که در روند جدید که برای حمایت از کسب و کارهای حلال این کشور تصویب شده است طی ۳۰ روز گواهی حلال برای متقاضیان صادر خواهد شد. انور ابراهیم، نخست‌وزیر مالزی در زمان تصویب بودجه ۲۰۲۴ گفت که دولت زمان صدور گواهی حلال را از ۵۱ روز به ۳۰ روز کاهش می‌دهد.

شرکت توسعه حلال مالزی(HDC)، با همکاری جاکیم، تلاش‌ را برای ساده‌سازی فرآیند صدور گواهینامه، به‌ویژه برای صادرکنندگان محصولات حلال را رهبری می‌کند. همچنین شورای بهره‌وری مالزی(MPC) در جلسه شورای توسعه صنعت حلال این کشور اعلام کرد با همکاری اداره صدور گواهینامه مدت زمان فرآیند جدید کمتر از ۳۰ روز خواهد بود.

احمد زاهد حمیدی که رئیس شورای توسعه صنعت حلال این کشور نیز هست در بیانیه‌ای گفت: اجرای این فرآیند باید بر اساس چارچوب قانون پیش‌گواهی‌نامه، گواهی‌نامه و پس از صدور گواهینامه که سال گذشته تصمیم‌گیری شد، ادامه یابد. مالزی در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری عظیمی در توسعه صنعت غذا و گردشگری حلال انجام داده است.

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی حلال مالزی (MIHAS) ۲۰۲۴ که از ۱۷ تا ۲۰ سپتامبر سال جاری (۲۷ تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۳) در کوالالامپور برگزار می‌شود یکی از این اقدامات است. در این نمایشگاه محصولات و خدمات حلال از جمله مواد غذایی و آشامیدنی، دارویی، تجهیزات پزشکی، مالی، فناوری‌های سبز و گردشگری حلال به نمایش گذاشته می‌شود.

MIHAS همچنین شامل جلسات شبکه‌های تجاری، جلسات تبادل دانش برای تسهیل خرید و فروش و فراهم کردن فرصت‌ تبادل نظر برای شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان خواهد بود. این جلسات بین خریداران بین‌المللی و صادرکنندگان مالزیایی به دو صورت آفلاین و مجازی برگزار خواهد شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!