کشف لاشه جدیدی از هواپیمای ناپدید شده مالزی

توریست مالزی – لاشه جدیدی از هواپیمای MH370 مالزی که ۷ سال قبل به طرز مرموزی ناپدید شد در سواحل آفریقای جنوبی کشف شد. به نقل از آرتی عربی،...
توریست مالزی – لاشه جدیدی از هواپیمای MH370 مالزی که ۷ سال قبل به طرز مرموزی ناپدید شد در سواحل آفریقای جنوبی کشف شد.

به نقل از آرتی عربی، امواج هفت سال پس از ناپدید شدن مرموز هواپیما، آنچه که تصور می شود باقی مانده هواپیمای ناپدید شده MH370 است را به سواحل آفریقای جنوبی آورد.

پرواز MH370 در تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۴ هنگام پرواز از کوالالامپور مالزی به پکن چین همراه با همه ۲۳۹ مسافر و خدمه آن ناپدید شدند و سرنوشت هواپیما تا امروز یک معما باقی مانده است. امواج اکنون تکه ای از لاشه این هواپیما به طول حدود ۳ فوت (۱ متر) را به ساحل آورده و کاشف آن می گوید به احتمال زیاد یک بوئینگ ۷۷۷ از مالزی است زیرا دارای رنگ خاکستری روشن است.

گزارش ها حاکی از این است که لاشه هواپیما در حال حاضر از سوی اداره هواپیمایی کشوری آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ ضبط و ۱۰ روز قبل به مقامات مالزی اطلاع داده شده است. به گفته «بلین گیبسون»، امواج در اوایل فوریه لاشه را به ساحل در خلیج جفریز در نزدیکی بندر الیزابت، آفریقای جنوبی آورد. گیبسون به عنوان یک محقق آمریکایی شناخته شده است که شش سال گذشته را به تحقیق درباره این حادثه مرموز اختصاص داده است.

در مجموع ۳۳ قطعه که برخی تأیید شده و برخی دیگر مشکوک از MH370 از سوی ۱۶ فرد غیر مرتبط در شش کشور مختلف کشف شده است. به گفته گیبسون، این قطعه ۳۴ امین قطعه است که می گوید کشف آن از این تئوری پشتیبانی می کند که پرواز MH370 در جنوب اقیانوس هند انجام شده است. هنگامی که پرواز MH370 برای اولین بار ناپدید شد ، او برای جستجوی لاشه ها به کامبوج، تایلند و میانمار رفت و تنها پس از پیدا کردن یک پره از بال هواپیما در جزیره ریونیون در ژوئیه ۲۰۱۵ توجه خود را به جنوب اقیانوس هند معطوف کرد.

گیبسون به پایگاه Airline Ratings گفت: من به طور عینی شروع کردم و تمام داده های ماهواره را نادیده گرفتم ، زیرا در آن زمان واقعاً نمی فهمیدم اما وقتی سطح تعادلی (flaperon) را یافتم روی جنوب اقیانوس هند تمرکز کردم.

«فلورانس دو چانگی»، روزنامه نگار محقق کتابی نوشت که ادعا می کند این هواپیما پس از سرنگونی به وسیله هواپیما، موشک یا سیستم سلاح های هدایت لیزری جدید در خلیج تایلند در کنار ویتنام سقوط کرده است. این درحالی است که «شاریتا باتاراچی»، استاد اقیانوس شناسی در دانشگاه استرالیای غربی ادعاهای او را همچنین وقتی فاش شد که پرواز هواپیمایی مالزی در جنوب اقیانوس هند سقوط کرده است، شایعات مربوط به پنهان کاری پکن را نیز تکذیب کرد. او گفت که تنها شواهد فیزیکی موجود تاکنون لاشه های موجود در غرب اقیانوس هند است.

گیبسون برای اولین بار در فوریه ۲۰۱۶ وقتی ادعا کرد لاشه هواپیمای مالزی را در شن و ماسه در موزامبیک پیدا کرده، خبرساز شد. پرواز محکوم MH370 هنگامی که در مارس ۲۰۱۴ بدون هیچ اثری ناپدید شد ، به یکی از بزرگترین اسرار هواپیمایی جهان تبدیل شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!