کلیسایی در مالزی مراسم بزرگداشت عید سعید فطر برگزار کرد

توریست مالزی – کلیسایی در شهر مالانگ در ایالت جاوای شرقی در مالزی از مسلمانان مسجد همسایه برای شرکت در مراسم عید سعید فطر که در محوطه برگزار کرده...
توریست مالزی – کلیسایی در شهر مالانگ در ایالت جاوای شرقی در مالزی از مسلمانان مسجد همسایه برای شرکت در مراسم عید سعید فطر که در محوطه برگزار کرده بود ، پذیرایی نمود.
گفتنی است ساخت مسجد اعظم مالانگ در سال ۱۸۹۰ آغاز شده و در سال ۱۹۰۳ ساخت آن به پایان رسید. این مسجد در نزدیکی دو کلیسا با نام های «کلیسای امانوئل» متلق به سال ۱۸۶۱ و کلیسای کاتولیک قلب مقدس متعلق به سال ۱۹۰۵ قرار گرفته است.
پائولوس سانتوز از بانیان کلیسای کاتولیک قلب مقدس در این رابطه گفت: اگر نمازگزاران مسلمان فضای کافی در جاده جلوی کلیسا نداشته باشند ما دروازه های مسجد را باز کرده و از برادران و خواهران مسلمان برای برپایی نماز عید در محوطه کلیسا دعوت به عمل می آوریم.
وی افزود: ما با کمال میل عشق و محبت به خدا را با خواهران و برادران مسلمانی که برای همدلی و تعامل به اینجا آمده اند شریک می شویم. ما همچنین روزنامه های قدیمی را به عنوان زیر انداز و آب معدنی را برای وضو گرفتن در اختیار آنان قرار دادیم.
عشرین آشنا بانوی مسلمان ۲۹ ساله مالزیایی که در این مراسم شرکت کرده بود گفت: در حقیقت یک مسجد در نزدیکی خانه شوهرم هست، اما من تصمیم گرفتم به مراسمی که در محوطه کلیسا برگزار شد بروم و فضای همدلی در آنجا را تجربه کنم.
وی افزود: ما اوایل صبح با ۷ تن از اعضای خانواده به این مراسم رفتیم.
آشنا که یکی از مسلمانان غیرمحلی می باشد ضمن بیان اینکه از این تجربه لذت برده گفت: من بسیار خوشحالم از اینکه می بینم ما با وجود اینکه ادیان متفاوتی داریم، اما هنوز همدلی و کمک متقابل در میان ما به چشم می خورد. در منطقه ای که من زندگی می کنم اسلام اکثریت است و تعامل اجتماعی زیادی میان مسلمانان و غیرمسلمانان نیست.
یکی از بانیان مسجد نیز در این رابطه گفت: ما همیشه روابط خوبی با هر دو کلیسا داشته ایم، به عقاید همدیگر احترام می گذاریم، به هم کمک می کنیم تا هر دو گروه بتوانند با آرامش به عبادت و نیایش مشغول باشند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده + 18 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!