کمبود ویتامین B ۲ و افزایش خطر ابتلا به سرطان

توریست مالزی – کمبود ویتامین ب دو – В۲ می‌تواند در گردش خون اختلال ایجاد کند و خطر ابتلا به سرطان‏، بیماری‌های قلبی، دیابت و آلزایمر را افزایش می‌دهد....
توریست مالزی – کمبود ویتامین ب دو – В۲ می‌تواند در گردش خون اختلال ایجاد کند و خطر ابتلا به سرطان‏، بیماری‌های قلبی، دیابت و آلزایمر را افزایش می‌دهد.

به گزارش صدا و سیما به نقل از استار مالزی، دانشمندان دانشگاه پردانا در مالزی نتیجه گرفتند که کمبود ویتامین В۲ می‌تواند برای برخی از سیستم‌های بدن انسان خطرناک باشد.

ویتامین В۲ یا ریبوفلاوین دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به آن اجازه می‌دهد رادیکال‌های آزاد را خنثی کرده و آسیب‌های ناشی از استرس اکسیداتیو ناشی از بیماری‌های خاص را ترمیم کند. مقادیر بالای رادیکال‌های آزاد می‌تواند به سلول‌ها و بافت‌ها آسیب برساند و متعاقباً خطر سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و آلزایمر را افزایش دهد.

کمبود ریبوفلاوین همچنین با افزایش استرس اکسیداتیو در ارتباط است که می‌تواند باعث بدتر شدن عملکرد سیستم گردش خون شود و منجر به کم خونی و هیپوپلاسی اریتروئید شود. کمبود ویتامین B۲ همچنین می‌تواند باعث مشکلات سیستم هضم و اختلالات متابولیکی شود.

علاوه بر این، دانشمندان یادآور می‌شوند که عدم وجود این عنصر به مقدار لازم برای بدن می‌تواند باعث میگرن، ریزش مو، آب مروارید شود، در حالی که مصرف آن باعث بهبود مشکلات این نوع می‌شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!