کوالالامپور در رتبه صد و شصد و سومین گران ترین شهر، برای مهاجران قرار گرفت

توریست مالزی – بر اساس آخرین تحقیقات ECA International در مورد هزینه زندگی، پایتخت مالزی شش پله سقوط کرده و اکنون به عنوان صد و شصد و سومین، مکان...
توریست مالزی – بر اساس آخرین تحقیقات ECA International در مورد هزینه زندگی، پایتخت مالزی شش پله سقوط کرده و اکنون به عنوان صد و شصد و سومین، مکان گران برای مهاجران در جهان رتبه بندی شده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، مدیر منطقه ای ECA گفت: قیمت بنزین در کوالالامپور طی ۱۲ ماه گذشته ۴۹ درصد افزایش یافته است. با این حال، این با هزینه‌های پایین‌تر برای مسکن در مناطق پرطرفدار در میان کارگران مهاجر جبران شد، که باعث شد نرخ تورم کلی در مالزی کمتر از بسیاری از مناطق دیگر باشد. همراه با ضعیف‌تر شدن رینگت مالزی در برابر سایر ارزهای اصلی، نرخ‌های نسبتا پایین تورم باعث کاهش رتبه‌بندی این شهر شد.

بسیاری از کشورهای همسایه مالزی در منطقه نیز در ۱۲ ماه گذشته در این رتبه بندی سقوط کرده اند. در تایلند، ترکیبی از ضعف ارز و نرخ‌های نسبتاً پایین تورم کلی به کاهش رتبه‌بندی جهانی کمک کرده است و بانکوک با ۱۳ پله سقوط به رتبه ۴۷ رسیده است. روندهای مشابهی در سایر نقاط آسیای جنوب شرقی مشاهده شد.

در حالی که لائوس و میانمار نرخ تورم بالایی – تقریباً ۱۰ درصد – را در ۱۲ ماه گذشته تجربه کردند، آنها همچنان در این رتبه‌بندی سقوط کردند زیرا ارزهای آنها به طور قابل توجهی ضعیف شده است. لائوس هم با صادرات کمتر به چین و هم با مقرون به صرفه بودن افزایش بدهی خارجی خود با مشکل مواجه بود. در مورد میانمار، ضعف ارز ناشی از فلج اقتصادی بود که پس از کودتای ۲۰۲۱ رخ داد.

موقعیت سنگاپور در رتبه‌بندی هزینه‌های زندگی ECA نسبت به سال گذشته بدون تغییر باقی ماند، علی‌رغم اینکه این شهر در سال گذشته افزایش قیمت‌های قابل‌توجهی را تجربه کرد و هزینه‌های اجاره مسکن، آب و برق و قیمت بنزین رشد ویژه‌ای داشتند.

Quane گفت: هنگ کنگ همچنان به عنوان گران ترین شهر در سراسر جهان باقی مانده است، در عوض، قدرت دلار هنگ کنگ که به دلار آمریکا متصل است، در سال گذشته بود که این شهر را قادر ساخت تا موقعیت خود را به عنوان گران‌ترین مکان در سراسر جهان حفظ کند، زیرا سایر ارزها ضعیف شده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!