کیسه های پلاستیک در مراکز خرید در اوایل سال ۲۰۲۳ در پنانگ RM1 فروخته می شوند

توریست مالزی – رئیس کمیته محیط زیست په بون په گفت: قیمت کیسه های پلاستیکی ، که در حال حاضر هر کدام ۲۰ سن فروخته می شود ، تا...
توریست مالزی – رئیس کمیته محیط زیست په بون په گفت: قیمت کیسه های پلاستیکی ، که در حال حاضر هر کدام ۲۰ سن فروخته می شود ، تا سال ۲۰۲۳ در پنانگ به RM1 افزایش می یابد. وزارت انرژی ، علوم ، فناوری ، محیط زیست و تغییرات آب و هوا این پیشنهاد را تصویب کرده است.

به گزارش استار مالزی، وی گفت: ‘ما این طرح را پس از اجرای قانون منع استفاده از پلاستیک های یک بار مصرف در سال ۲۰۲۱ ، دنبال خواهیم کرد. ‘اگرچه ما در وزارتخانه موافقت کرده ایم ، اما بلافاصله آنرا عملی نخواهیم کرد بلکه علاوه بر اجرای برنامه های آموزشی ، زمان بیشتری برای آگاهی رسانی خواهیم داد. ‘ما امیدواریم که آگاهی مردم را افزایش داده و به تولید کنندگان و مشاغل نیز فرصتی بدهیم تا با این تغییرات سازگار شوند.

وی گفت: ‘باید آگاهی عمومی در مورد لزوم کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی تقویت شود و دولت ایالتی قبل از اجرای این سیاست جلسات گفتگو بیشتری را با تولید کنندگان و مراکز خرید انجام دهد. ‘ما به آنها زمان کافی برای تعدیل و انطباق با تغییرات خواهیم داد. هدف ما اجرای کامل آن تا سال ۲۰۲۳ است.

وی خاطرنشان کرد: دولت ایالتی ابتکار ‘Go Green’ را در سال ۲۰۱۹ با هدف کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی و با امید کاهش آلودگی محیط زیست ، آغاز کرد. ‘امیدوارم معلمان بتوانند نقش بسیار موثری در افزایش آگاهی دانش آموزان برای متوقف کردن استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف تا سال ۲۰۲۱ داشته باشند.’

وی در مورد زباله های کشورهای خارجی گفت: ‘اقدامات اجرایی انجام شده و شرکت های غیرقانونی از ۴۰۰ به ۳۷ عدد کاهش یافته اند. ‘ما مطابق رویه های قانونی به این شرکت ها اخطارها و هشدارهایی داده ایم و در صورت امتناع از همکاری آب و برق آنها قطع خواهد شد.

وی گفت: ‘علاوه بر محافظت از محیط زیست و کاهش آلودگی ، دولت مایل به از بین بردن شیوع پشه های که باعث ایجاد دنگی می شوند ، می باشد.’ در مورد زباله های خارجی که به کشور ما ارسال شده اند ، فقط زباله های تمیز مجاز است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

12 − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!