گدایان نقره‌ای شیوه جدید پول درآوردن در اندونزی

توریست مالزی – مردان نقره‌ای نوعی خاص از گدایی است که این روز‌ها در خیابان‌های چند شهر در اندونزی به چشم می‌خورند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ معمولا گدا‌ها...
توریست مالزی – مردان نقره‌ای نوعی خاص از گدایی است که این روز‌ها در خیابان‌های چند شهر در اندونزی به چشم می‌خورند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ معمولا گدا‌ها در اکثر شهر‌ها در سراسر جهان دیده می‌شوند و کشور اندونزی نیز از این موضوع مستثنی نیست. اما اخیرا در این کشور جنوب شرق آسیا نوع جدیدی از گدایی دیده می‌شود که به اصطلاح «مردان نقره ای» نام دارند. این گدا‌ها با الهام گرفتن از مردانی که به صورت نمایشی در پیاده رو‌ها و معابر با چهره‌هایی نقره‌ای حرکات موزون انجام می‌دهند، در خیابان‌ها راه می‌روند و گدایی می‌کنند.

آن‌ها با این کار توانستند پول بیشتری را بدست آورند. خود را نقره‌ای می‌کنند و با گرفتن جعبه‌ای در دست در ترافیک و مکان‌های شلوغ حرکت می کنند. این افراد بیشتر در شهر‌هایی چون جاکارتا و سایر شهر‌های بزرگ دیده می‌شوند و تعدادشان رو به افزایش است و تبدیل به یک معضل شده اند. رسانه‌های زیادی در اندونزی به این موضوع پرداخته اند.

پلیس در حال جمع آوری و سرکوب آنهاست چرا که اعتقاد دارد تبلیغات بدی را به همراه دارند، خصوصا بعد از انتشار ویدئویی از کودکی نو پا که نقره‌ای شده است و در خیابان گدایی می‌کند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

سه + 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!