گران‌ترین قهوه دنیا در مدفوع فیل!

توریست مالزی – گران‌ترین قهوه دنیا قهوه «عاج سیاه» است که در تایلند و با کمک فیل‌ها تولید می‌شود. دستگاه گوارش فیل، پروتئین این قهوه را از بین می‌برد...
توریست مالزی – گران‌ترین قهوه دنیا قهوه «عاج سیاه» است که در تایلند و با کمک فیل‌ها تولید می‌شود. دستگاه گوارش فیل، پروتئین این قهوه را از بین می‌برد و به آن طعمی خاص و منحصر به فرد می‌دهد.

این نوع از قهوه گران‌ترین قهوه در جهان است که فرایند فراوری آن توسط دستگاه گوارش فیل‌ها صورت می‌پذیرد. این قهوه در کشور تایلند تهیه شده و هر نیم کیلوگرم از آن بیش از ۵۰۰ دلار قیمت دارد.

این قهوه در شمال تایلند تولید می‌شود، در مثلث طلایی و در جایی که فیل‌های سرگردان را پناه می‌دهند. این مثلث طلایی همان منطقه‌ای است که دومین تولیدکننده تریاک و هروئین دنیاست. ۲۰ فیلی که در «بنیاد فیل آسیایی مثلث طلایی» زندگی می‌کنند مسئول تولید این قهوه گران‌بها هستند.

برای تولید قهوه عاج سیاه، از قهوه تایلند که در ارتفاع بالای ۱۵۰۰ متر می‌روید استفاده می‌شود. میوه این گیاهان قهوه را زنان محلی جمع‌آوری می‌کنند. فیل‌ها میوه قهوه را می‌خورند. میوه‌ها در طی ۱۵ تا ۷۰ ساعت از دستگاه گوارش فیل عبور می‌کنند و میوه‌هایی که سالم مانده‌اند دفع می‌شوند.

کار یافتن این دانه‌ها به عهده همسران فیل‌بانان است. آنها میوه‌های سالم قهوه را در مدفوع فیل پیدا می‌کنند. پس از شست‌وشوی مفصل، دانه‌ها از درون میوه بیرون آورده و برای بو دادن به بانکوک فرستاده می‌شوند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده − شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!