گردو، کنترل‌کننده‌ی اشتها!

توریست مالزی- علاوه‌‌بر دارابودن مواد مغذی مرتبط با سلامتی، تصور می‌شود گردو با تقویت احساس سیری، مانع پرخوری می‌شود. حال، در یک مطالعه تصویربرداری مغز، محققان در Beth Israel Deaconess...
توریست مالزی- علاوه‌‌بر دارابودن مواد مغذی مرتبط با سلامتی، تصور می‌شود گردو با تقویت احساس سیری، مانع پرخوری می‌شود. حال، در یک مطالعه تصویربرداری مغز، محققان در Beth Israel Deaconess Medical Center ) BIDMC ) نشان داده‌اند مصرف گردو، ناحیه‌ای از مغز را که مرتبط با تنظیم گرسنگی و امیال است، فعال می‌کند. یافته‌ها که بصورت آنلاین در ژورنال Diabetes, Obesity and Metabolism منتشر شدند، برای اولین‌بار، تاثیر عصب‌شناختی را که این خشکبار برروی مغز دارد، آشکار کرد.

برای تعیین دقیق اینکه چگونه گردو باعث سرکوبی امیال می‌شود، در یک مطالعه به رهبری دکتر کریستوس مانزوروس، مدیر بخش تغذیه انسانی مرکز BIDMC و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد، فار و همکارانش، از تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی ( fMRI ) برای مشاهده تاثیر مصرف گردو بر تغییر فعالیت مغز استفاده کردند.

دانشمندان، ۱۰ داوطلب مبتلا به چاقی را برای گذراندن دو دوره ۵روزه در مرکز تحقیقات بالینی(CRC) مرکز BIDMC انتخاب کردند. محیط کنترل‌شده CRC به محققان این اجازه را می‌داد تا نظارت دقیقی بر دریافت مواد مغذی توسط داوطلبان بجای اتکا بر گزارش‌های معمولا غیرقابل اعتماد داوطلبان، داشته‌باشند. این، یک اشکال معقول درخصوص بسیاری از مطالعه‌های تغذیه‌ای مشاهده‌ای می‌باشد.

طی یک دوره ۵روزه، داوطلبان خوراکی دارای ۴۸ گرم گردو مصرف کردند- این۴۸  گرم گردو،توسط دستورالعمل‌های غذایی انجمن دیابت آمریکا (ADA)، توصیه شد. طی دوره‌ی دوم که در CRC، اقامت داشتند، آن‌ها خوراکی پلاسبو با مقادیر مشابه مواد مغذی که طعمی دقیقا مشابه خوراکی گردویی داشتند، دریافت کردند. ترتیب مصرف خوراکی در دوجلسه، بصورت تصادفی بود یعنی برخی مشارکت‌کنندگان خوراکی گردویی را ابتدا مصرف می‌کردند و برخی دیگر، پلاسبو را ابتدا مصرف می‌کردند. هیچ‌یک از داوطلبان و محققان نمی‌دانستند که طی کدام دوره، خوراکی گردویی مصرف کرده‌اند.

مشابه مطالعات مشاهده‌ای قبلی، مشارکت‌کنندگان احساس گرسنگی کمتر در طی هفته‌ای که خوراکی گردویی مصرف می‌کردند نسبت به هفته‌ای که خوراکی پلاسبو مصرف می‌کردند، اعلام کردند. آزمایش‌های fMRI که در روز پنجم مطالعه انجام شدند، تصویر واضحی را از دلیل این مورد دراختیار فار، مونزوروس و تیم تحقیقاتی قرار دادند.

زمانیکه مشارکت‌کنندگان داخل دستگاه تصویربرداری قرار داشتند، به آن‌ها، تصاویری از غذاهای بسیارمطلوب مانند همبرگرها و دسرها، موارد خنثی مانند گل‌ها و سنگ‌ها و غذاهای کمترمطلوب مانند سبزیجات نشان داده می‌شد.

زمانیکه به مشارکت‌کنندگان، پس از اینکه رژیم غذایی پنج‌روزه ی غنی از گردو داشتند در مقایسه با زمانیکه این رژیم را نداشتند، تصاویری از غذاهای بسیارمطلوب نشان داده می‌شد، تصویربرداری fMRI، فعالیت افزوده را در قسمتی‌از مغز که اینسولای‌ راست نامیده می‌شود، نشان داد. ین منطقه از اینسولا، احتملا در کنترل شناختی و اهمیت بخشیدن ، دخیل است بدین معنی که مشارکت‌کنندگان توجه بیشتری به انتخاب‌های غذایی و برگزیدن گزینه‌های کمترمطلوب یا سالم‌تر بر گزینه‌های بسیارمطلوب یا ناسالم‌تر، داشتند.

منبع: دکتر مجازی، EurekAlert

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^