گزیده مهم ترین اخبار مالزی

امکان سفرهای بین ایالتی از چند هفته آینده نخست وزیر داتوک سری اسماعیل صبری یاکوب گفت: سفر بین ایالتی می تواند در ‘چند هفته آینده’ امکان پذیر باشد. به...
امکان سفرهای بین ایالتی از چند هفته آینده
نخست وزیر داتوک سری اسماعیل صبری یاکوب گفت: سفر بین ایالتی می تواند در ‘چند هفته آینده’ امکان پذیر باشد. به این دلیل که تا ۲۲ سپتامبر، ۸۱ درصد از جمعیت بزرگسال واکسینه شده اند، و در چند هفته دیگر، این تعداد می تواند به ۹۰ درصد برسد تا سفرهای بین ایالتی مجاز شود.

محدود کردن صدور گواهینامه رانندگی برای افراد مسن
معاون بخش بازرسی و اجرای ترافیک بوکیت امان، گفت: وضعیت سلامت سالمندان می تواند در تصادفات جاده ای نقش داشته باشد. افراد سالمند نیز باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرند و پزشک تأیید کند.

وزارت بهداشت در حال خرید واکسن برای کودکان زیر ۱۲ سال است
خیری جمال الدین گفت: مالزی در حال مذاکره با سازندگان واکسن برای تهیه واکسن مخصوص کودکان زیر ۱۲ سال است.

برنامه هایی برای بازگرداندن تماشاگران به ورزشگاه ها
تماشاگران یا حامیان ورزش در مناطق تحت فاز چهارم برنامه ملی بازیابی (NRP) باید کمی بیشتر منتظر بمانند تا به آنها اجازه بازگشت به اماکن ورزشی و تفریحی داده شود.

وزارت بهداشت دستورالعمل های مربوط به تزریق تقویت کننده کووید -۱۹، دوز سوم را تدوین می کند
وزارت بهداشت در حال حاضر دستورالعمل هایی را در مورد دوز سوم واکسن کووید -۱۹ تدوین می کند که در جلسه بعدی کمیته ویژه ضمانت دسترسی به تامین واکسن کووید -۱۹ (JKJAV) ارائه می شود.

پلیس پاهانگ به موانع بین منطقه ای پایان داد
پلیس پاهانگ در ساعت ۱۱.۵۹ بعدازظهر روز پنجشنبه (۲۳ سپتامبر) با ورود این ایالت به فاز سوم برنامه ملی بازیابی ملی (NRP) روز جمعه (۲۴ سپتامبر) به تمام عملیات سد معبر بین منطقه ای پایان داد.

کاربران رسانه های اجتماعی پس از پخش ویدئویی، از فناوری های هوشمند در پوترا جایا تمجید کردند
در این ویدئو، مردی که در کنار دریاچه منطقه ۴، ماشین خود را پارک کرده بود، یک لیوان نوشیدنی را از خودرو خود به جاده انداخت، هنگامی که مرد در حال سوار شدن به اتومبیل خود بود، از بلندگوی نزدیک آن اعلام شد: اطلاعیه از مرکز فرماندهی پوتراجایا. برای مردی که پیراهن قرمز دارد، قبل از خروج از منطقه مطمئن شوید که لیوان نوشیدنی را برداشته اید. ما با هم از نظافت و پایداری پوتراجایا مراقبت می کنیم. با تشکر از همکاری شما.

فاصله تلقیح AstraZeneca به شش هفته کاهش یافت
فاصله بین دوزهای اول و دوم واکسن AstraZeneca، از ۱ اکتبر، از ۹ هفته به ۶ هفته کاهش می یابد.

مالزی تبعیض واکسن توسط برخی کشورها را محکوم و خواستار اقدام سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل شد
پوتراجا: مالزی از تبعیض واکسن کووید -۱۹ که توسط برخی از کشورها اعمال می شود، انتقاد کرد و از سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) خواسته است که مداخله کرده و تصمیمات مناسب و منصفانه ای برای سفرهای بین المللی اتخاذ کنند. وزیر بهداشت خیری جمال الدین گفت: هر گونه تصمیمی در مورد برداشته شدن محدودیت ها برای مسافران باید بر اساس کنترل و پیشگیری از بیماری و همچنین اقدامات بهداشت عمومی گرفته شود، نه بر اساس نوع واکسن.

خیری: بوسترهای تقویت کننده با واکسن فایزر برای گروه های هدف از ماه آینده
وزیر بهداشت، خیری جمال الدین، ​​گفت: مالزی از ماه آینده شروع به تجویز سومین دوز واکسن کووید -۱۹ و تزریق واکسن برای گروه های هدف می کند. واکسن های تقویت کننده به کسانی داده می شود که بعد از دوز دوم پاسخ ایمنی آنها پس از چند ماه شروع به کاهش می کند. شرکت Pfizer-BioNTech پرونده خود را برای واکسن تقویت کننده به آژانس ملی تنظیم دارویی (NPRA) ارائه کرده است و به زودی تأیید می شود. در مورد دوز سوم، ما (در مورد استفاده از واکسن Pfizer) را بر اساس دستورالعمل های ارائه شده توسط JKJAV خواهیم گرفت.’

واکسیناسیون باید برای همه، از جمله کودکان گسترش یابد
وزیر بهداشت خیری جمال الدین گفت : دولت در تلاش است برنامه ملی واکسیناسیون (NIP) را گسترش دهد و تا آنجا که ممکن است همه مالزیایی ها را شامل شود و از همه بزرگسالان و نوجوانان واجد شرایط تا پایان سال ایمن سازی کند و جدا از واکسیناسیون برای نوجوانان در مالزی، این وزارتخانه در حال ارزیابی داده های مربوط به واکسیناسیون برای کودکان زیر ۱۲ سال است.

هیچ اقدامی علیه مهاجران بدون سند در مراکز واکسیناسیون انجام نمی شود
وزارت بهداشت اطمینان داده است که در برابر مهاجران غیرقانونی که برای دریافت واکسن کووید -۱۹ به مراکز واکسیناسیون مراجعه می کنند، اقدامی نخواهد کرد. این وزارتخانه همچنان متعهد به تلقیح همه افراد در کشور، صرف نظر از وضعیت مهاجرت آنها است.

بیش از ۵۷۰۰۰ عمل جراحی به دلیل انحراف نیروی انسانی و امکانات به تعویق افتاد
از اول سپتامبر، ۵۷،۳۵۵ عمل جراحی و مراقبت های پزشکی باید به تعویق بیفتد تا کارکنان مراقبت های بهداشتی در مراکز درمانی دولتی بتوانند بر درمان بیماران کووید -۱۹ تمرکز کنند.

واکسیناسیون معلمان برای محافظت از کودکانی که به مدرسه باز می گردند حیاتی است
وزارت آموزش و پرورش این حق را دارد که از ایمنی کودکانی که به مدارس باز می گردند اطمینان حاصل کند و می تواند علیه معلمانی که از واکسیناسیون کووید -۱۹ خودداری کرده اند، اقدام کند. وزیر آموزش عالی داتوک دکتر رادزی جیدین گفت اگرچه تعداد معلمان واکسینه نشده در مقایسه با تعداد کل معلمان سراسر کشور اندک است، اما این گروه همچنان می توانند فعالیت های آموزشی را مختل کنند. حدود ۲۵۰۰ معلم واکسینه نشده در مقایسه با ۴۱۵۰۰۰ معلمی که در کل داریم، وجود دارد.

محکومیت یک خارجی در دریافت واکسن با وسایل فریبکارانه
یک شهروند بنگلادشی پس از اعتراف به گناه خود در دادگاه به فریب کارکنان مرکز واکسن (PPV) با استفاده از گذرنامه شخص دیگری برای تلقیح واکسن کووید -۱۹ محکوم شد. متهم با گذرنامه متعلق به شخص دیگر و با تقلب، افسر PPV را وادار کرد تا واکسن کووید -۱۹ را به وی تلقیح کند، که اگر فریب نمی خورد، این تزریق انجام نمی شد. محکومیت وی شامل تا هفت سال زندان یا جزای نقدی یا هر دو است.

منبع: استار مالزی، نیواستریت تایمز

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!