گشت زنی ربات ها برای کمک به انسان در سنگاپور

توریست مالزی – افسران عمومی سنگاپور در جهت ارتقاء سلامت و ایمنی، از ربات‌ها کمک خواهند گرفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برای اولین بار، ربات‌های زمینی برای گشت...
توریست مالزی – افسران عمومی سنگاپور در جهت ارتقاء سلامت و ایمنی، از ربات‌ها کمک خواهند گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برای اولین بار، ربات‌های زمینی برای گشت زنی و بررسی مناطق عمومی در سنگاپور به کار گرفته می‌شوند، تا کار افسران عمومی در ارتقاء سلامت و ایمنی عمومی راحت‌تر شود.

این یک پروژه مشترک است که با همکاری پنج آژانس عمومی سنگاپور، شامل HTX، آژانس ملی محیط زیست، اداره حمل و نقل زمینی، آژانس غذایی سنگاپور و هیئت توسعه و مسکن انجام می‌شود.

تشخیص رفتارهای انسان توسط ربات
برای یک دوره سه هفته‌ای از ۵ سپتامبر ۲۰۲۱، خاویر (نام ربات) به طور خودکار در Toa Payoh Central گشت می‌زند تا رفتار‌های اجتماعی نامطلوب زیر را تشخیص دهد:
سیگار کشیدن در مناطق ممنوعه
پرواز غیرقانونی
پارک نامناسب دوچرخه‌ها
اجتماع بیش از پنج نفر (مطابق با اقدامات مدیریتی محدودیت ها)
حضور دستگاه‌های متحرک فعال و موتور سیکلت در مسیر‌های پیاده روی

هنگامی که خاویر هر یک از موارد فوق را تشخیص داد، هشدار‌های لحظه‌ای را به مرکز فرمان و کنترل نشان می‌دهد و پیام مناسب (بسته به مورد) را برای آموزش عموم و جلوگیری از چنین رفتار‌هایی نمایش می‌دهد. استقرار خاویر از افسران دولتی پشتیبانی می‌کند، زیرا نیروی انسانی مورد نیاز برای گشت‌های پیاده را کاهش می‌دهد و کارایی عملیات را بهبود می‌بخشد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!