۲۰ مورد از نا امن ترین پسوردهایی که مردم استفاده می‌کنند

توریست مالزی – امروزه برای ورود هر سایت یا برنامه‌ای نیازمند حساب و رمز عبور هستیم. در این مطلب ۲۰ مورد از نا امن ترین پسوردها را به شما...
توریست مالزی – امروزه برای ورود هر سایت یا برنامه‌ای نیازمند حساب و رمز عبور هستیم. در این مطلب ۲۰ مورد از نا امن ترین پسوردها را به شما معرفی می‌کنیم.

به گزارش گجت نیوز، به تازگی گزارش جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد کدام رمز عبورهای شناور در دنیای مجازی ساده‌تر از بقیه هستند و ممکن است امنیت اکانت‌ها را با خطر مواجه کنند. این اطلاعات حاکی از این است که هم اکنون در مقطع حساسی از فضای تکنولوژی قرار داریم.

به نظر می‌رسد برخی از هکرها تعدادی رمز عبور را منتشر کرده‌اند و این موضوع می‌تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد، چرا که متوجه عمق ماجرا و امنیت حساب‌هایمان خواهیم شد. بر اساس اطلاعات مرکز منابع سرقت هویت ایالات متحده، آمریکا در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۶۸ درصدی نقض داده مواجه شده است. موارد نقض داده جدید به همراه هک‌هایی است که پس از حمله روسیه به اوکراین علیه برخی از شخصیت‌های سیاسی و شرکت‌های بزرگ آغاز شده است. تقریبا می‌توان گفت که موارد این چنینی به طرز فزاینده‌ای رو به گسترش است.

کارشناسان و مهندسان توصیه می‌کنند که برای در امان ماندن از نقض حریم خصوصی و داده‌های خود همواره باید رمز عبورهای قوی و منحصر به فرد بسازید. علاوه بر این آنها تأکید می‌کنند که اگر رمز اکانت یا حساب شخصی شما لو رفت، به سرعت رمز جدیدی برای آن انتخاب کنید. از طرفی راه و روش مطمئن‌تر دیگر احراز هویت دو مرحله‌ای است که عمدتا از طریق پیامک یا ایمیل انجام می‌پذیرد.

موارد و توصیه‌های مهم دیگری نیز در این خصوص وجود دارد. برای مثال این نکته را باید به عنوان یک اصل در نظر داشته باشیم که پیش از اشتراک‌گذاری هر محتوا و مطلبی دو بار روی مفاد آن فکر کنیم یا روی این فکر کنیم که چرا فلان کمپانی یا سایت درخواست ایمیل می‌کند. همچنین می‌توانید از مشترک شدن اطلاعات شخصی‌تان با فروشگاه‌های آنلاین نظیر تاریخ تولد، گواهینامه رانندگی یا شماره تلفن خود اجتناب کنید. در ادامه ناامن ترین پسوردهای کاربران که بسیار رایج هستند، خواهد آمد که باید از انتخاب آنها شدیداً خودداری کنید.

۱۲۳۴۵۶
۱۲۳۴۵۶۷۸۹
۱۲۳۳۲۱
۶۵۴۳۲۱
Abc۱۲۳
۰
۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
DEFAULT
۱q۲w۳e
Qwerty۱۲۳
۱۲۳۱۲۳
۱۲۳۴۵۶۷
۱۱۱۱۱۱
۱۲۳۴۵۶۷۸
۱۲۳۴۵
Password
Qwerty
Iloveyou
Qwertyuiop

پاسخی ارسال کنید

*

*

نه + دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!