۵ سینماگر ایرانی به آکادمی اسکار می‌پیوندند

توریست مالزی – آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) از ۵ سینماگر ایرانی برای عضویت در این آکادمی دعوت کرده است. به گزارش بی بی سی، امسال سه کارگردان،...
توریست مالزی – آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) از ۵ سینماگر ایرانی برای عضویت در این آکادمی دعوت کرده است.

به گزارش بی بی سی، امسال سه کارگردان، یک آهنگساز، و یک تهیه‌کننده برای عضویت در این آکادمی دعوت شده‌اند. این آکادمی از ستار اورکی (آهنگساز)، علی عباسی (کارگردان ایرانی-دانمارکی)، سمیرا مخملباف (کارگردان)، نرگس آبیار (کارگردان و فیلمنامه‌نویس) و الهام شاکری‌فر (تهیه‌کننده و مدیر برنامه‌ریزی) خواسته است تا عضویت آکادمی را بپذیرند.

آکادمی اسکار به روال هر سال، از شخصیت‌های هنری برای عضویت در این آکادمی دعوت می‌کند. این آکادمی امسال از ۸۱۹ هنرمند و دست‌اندرکار سینما برای پیوستن به این مجموعه دعوت کرده است. بنا به گزارش آکادمی اسکار، آمار عضویت زنان و اقلیت‌های قومی و نژادی امسال افزایش یافته است. بر اساس این گزارش، از کل اعضا، ۴۵ درصد زنان، ۳۶ درصد اقلیت‌های قومی و نژادی و ۴۹ درصد از ۶۸ کشور مختلف هستند.

دیوید رابین رئیس آکادمی گفت: “این آکادمی خشنود است که عضویت این هنرمندان و دست‌اندرکاران برجسته علوم و هنرهای تصاویر متحرک را خوشامد بگوید. ما همیشه پذیرای استعدادهای فوق‌العاده‌ای هستیم که منعکس‌کننده تنوع غنیِ جامعه جهانی فیلم است.” در سال ۲۰۱۶، آکادمی اسکار تصمیم گرفت که شمار زنان و اقلیت‌های قومی و نژادی در بخش عضویت آکادمی دو برابر شود.

آکادمی اسکار پیش ازاین، از رخشان بنی‌اعتماد (کارگردان)، اصغر فرهادی (کارگردان)، گلشیفته فراهانی (بازیگر)،لیلا حاتمی، گلشیفته فراهانی، نازنین بنیادی (بازیگر)، بهمن قبادی (کارگردان)، محمد رسول اف (فیلمنامه‌نویس و کارگردان)، هایده صفی یاری( تدوین‌گر)، محمد رضا دلپاک (صدابردار)، هنگامه پناهی (تهیه کننده) و محسن موسوی (جلوه‌های ویژه) برای عضویت در این نهاد سینمایی دعوت کرده بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 − یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!