‌رئیس دانشگاه یو اس ام مالزی عضو افتخاری فرهنگستان علوم پزشکی ایران شد

رئیس دانشگاه علوم مالزی (یو.اس.ام) به دلیل خدمات ارزنده اش در زمینه آموزش عالی و بخصوص در زمینه های پزشکی و سلامت به عضویت افتخاری فرهنگستان علوم پزشکی ایران در آمد.
توریست مالزی – رئیس دانشگاه علوم مالزی (یو.اس.ام) به دلیل خدمات ارزنده اش در زمینه آموزش عالی و بخصوص در زمینه های پزشکی و سلامت به عضویت افتخاری فرهنگستان علوم پزشکی ایران در آمد.

دکتر علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران با صدور حکمی پروفسور ‘اسما اسماعیل’ رییس دانشگاه علوم مالزی و رییس فرهنگستان علوم این کشور را به عضویت افتخاری فرهنگستان علوم پزشکی ایران پذیرفت.

پیشنهاد عضویت این فعال حوزه آموزش عالی مالزی که در حال حاضر نیز ریاست دانشگاه علوم مالزی را در اختیار دارد، به پیشنهاد عباس قنبری باغستان، رایزن علمی ایران در شرق آسیا و به دلیل خدمات ‘اسما اسماعیل’ در زمینه آموزش عالی و به خصوص در زمینه های پزشکی و سلامت صورت گرفت.

‘اسما اسماعیل’ در اریبهشت ماه سال جاری با هدف دیدار از دانشگاههای ایران به تهران سفر کرده بود.

مجمع عمومی فرهنگستان علوم پزشکی ایران در هشتاد و یکمین نشست عمومی خود در ماه سپتامبر سال جاری با عضویت افتخاری ‘اسما اسماعیل’ در این فرهنگستان موافقت کرده است.

رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران در حکم خود ضمن تبریک عضویت پروفسور ‘اسما اسماعیل’ در فرهنگستان علوم ایران، خواستار همکاری نزدیکتر این فرهنگستان با فرهنگستان علوم مالزی به خصوص در زمینه های مربوط به سلامت، بهداشت و پزشکی شده است.

‘اسما اسماعیل’ که پست دبیر کلی آموزش عالی مالزی را نیز در کارنامه فعالیت های خود دارد، پیش از این بر نقش دانشجویان ایرانی در پیشرفت علمی این کشور تاکید کرده و افزوده بود که دانشجویان ایرانی به حق بیشترین نقش را در تولید علم و انتشار مقالات علمی پژوهشی (آی.اس.آی) داشته اند و ما در این زمینه بسیار خشنود هستیم.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^