۱۲ نمونه از رفتار های مرسوم کشورها که ممکن است از نظر ما درست نباشد

توریست مالزی – درست بنشین. بگو لطفا و ممنون، آرنج را روی میز نگذار…. بیشتر ما از کودکی با آداب مناسب آشنا شده ایم. اما وقتی کشور خود را...
توریست مالزی – درست بنشین. بگو لطفا و ممنون، آرنج را روی میز نگذار…. بیشتر ما از کودکی با آداب مناسب آشنا شده ایم. اما وقتی کشور خود را ترک کردید، اوضاع کمی پیچیده می شود. در اینجا چند نمونه از چگونگی فرهنگ های دیگر که احتمالا از نظر ما بی ادبانه و درست نیست آورده شده است.

۱. آروغ زدن
در چین، تایوان و اکثر کشورهای خاور دور ، آروغ زدن بعد از غذا نشانه این است که شما به آشپز می گویید، خوب غذا خورده اید و از وعده غذایی خود لذت برده اید.

۲. انگشتان پای خود را نمایش ندهید
در بیشتر خاور میانه و دور، درست نیست که انگشتان خود را به سمت پایین (خصوصاً کف پا) یا سمت شخص دیگری بکشید یا اینکه آنها را به هر طریقی نمایش دهید، مثلاً در حال استراحت پاهایتان را بالا نگه دارید.

۳. رد و بدل کردن بیزینیس کارت
در بیشتر کشورهای آسیایی، کارت ویزیت بعنوان پسوند شخصی است. بنابراین، بی احترامی کردن به یک کارت – با تا کردن، نوشتن روی آن، یا صرفاً قراردادن در جیب بدون نگاه کردن به آن – بی احترامی کردن به شخصی است که آن را به شما داده است.

۴. فشار دادن دست به هنگام دست دادن
در بیشتر مناطق شرقی، به ویژه فیلیپین، فشار دادن دست هنگام دست دادن به عنوان نشانه ای از پرخاشگری تلقی می شود .

۵. دست دادن یا ندادن
یهودیان ارتدکس و مسلمانان با فردی از جنس مخالف دست نمی دهند، افراد در این فرهنگ ها معمولاً از لمس افراد از جنس مخالف که اعضای خانواده نیستند، پرهیز می کنند.

۶. خوردن تمامی غذاهای بشقاب
هنگام صرف غذا در چین، هرگز بشقاب خود را از روی ادب پاک نکنید – این بسیار بد است که میزبان شما مرتباً آن را دوباره پر کند. در عوض، باید در هر دوره غذایی مقداری غذا به عنوان تصدیق سخاوت میزبان خود در بشقاب باقی بگذارید.

۷. سیگنال های مخلوط
علامت ‘خوب’ (انگشت شست و اشاره را برای ایجاد یک دایره لمس می کنید) در بسیاری از جهان، دور از اشکال است. در آلمان و بیشتر آمریکای جنوبی، این یک توهین است، در ترکیه این یک حرکت تحقیرآمیز و به معنای همجنسگرا بودن کسی است.

۸. سلام ‘صلح’
در انگلستان ، هنگام احترام با دو انگشت ‘V برای پیروزی’ یا ‘صلح’ و دست چرخانده شده به طوری که کف دست رو به داخل باشد، بسیار بی ادبانه تلقی می شود ، معنایی شبیه بالا بردن انگشت میانی در ایالات متحده است.

۹. قرار گرفتن در معرض کف دست باز
در یونان ، هر سیگنالی که شامل نشان دادن کف دست باز شما باشد بسیار آزار دهنده است. چنین حرکاتی شامل تکان دادن و همچنین ایجاد علامت ‘توقف’ است. اگر می خواهید با کسی در یونان خداحافظی کنید ، لازم است این کار را با کف دست انجام دهید.

۱۰. کفش ها را درآورید
در بسیاری از کشورها، به ویژه در آسیا و آمریکای جنوبی، لازم است هنگام ورود به خانه میزبان کفش های خود را درآورید، در حالی که در بیشتر اروپا ادب است که از میزبان خود بپرسید. دلیل آن، هم بهداشت است.

۱۱. آدامس
آدامس ممکن است برای بهداشت دندان مفید باشد، اما در بسیاری از مناطق جهان، به ویژه لوکزامبورگ، سوئیس و فرانسه ، جویدن آدامس در اماکن عمومی مبتذل تلقی می شود، در سنگاپور جویدن آدامس غیرقانونی است.

۱۲. چپ دستی ها
در بیشتر کشورهای عربی، دست چپ نجس تلقی می شود و سلام دان با آن بسیار بی ادبانه است. به همین ترتیب، غذا خوردن با دست چپ غیراخلاقی است. می دانید چرا ؟ بگذارید فقط بگوییم که از نظر تاریخی، افرادی که در بیابان ها زندگی می کردند به دستمال توالت دسترسی نداشتند، بنابراین از دست چپ برای بهداشت استفاده می شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!