۱۹.۷۵ میلیارد رینگت خانه های فروخته نشده در مالزی

توریست مالزی – در مجموع ۳۰۲۹۰ واحد خانه تکمیل شده با ارزش ۱۹.۷۵ میلیارد رینگت در سه ماهه سوم امسال فروش نرفته است. به گزارش نیواستریت تایمز، اسماعیل عبدالمطلب...
توریست مالزی – در مجموع ۳۰۲۹۰ واحد خانه تکمیل شده با ارزش ۱۹.۷۵ میلیارد رینگت در سه ماهه سوم امسال فروش نرفته است.

به گزارش نیواستریت تایمز، اسماعیل عبدالمطلب معاون وزیر مسکن گفت: داده های مرکز ملی اطلاعات املاک (NAPIC) نشان می دهد که تعداد واحدهای مسکونی فروخته نشده در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم سال ۲.۶۴ درصد کاهش داشته است. (۳۱۱۱۲ خانه تکمیل شده فروخته نشده به ارزش ۲۰.۱ میلیارد رینگت).

و گفت که کاهش جزئی املاک فروخته نشده به دلیل تلاش های تبلیغاتی متعدد توسعه دهندگان از جمله کاهش قیمت ها یا ارائه تخفیف به خریداران مسکن است. این امر با کاهش شاخص قیمت مسکن در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ (مقدماتی) در ۱۹۸.۶ واحد در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ در ۱۹۹.۹ نشان داده شد که ۰.۷ درصد کاهش دارد.

وی گفت: ‘امید است که سازندگان بیشتری قیمت خانه ها را کاهش دهند تا به رفع سرریز ملک و احیای بازار املاک مسکونی کمک کنند.’ کوالالامپور، پنانگ، سلانگور و جوهور بیشترین تعداد خانه های فروخته نشده را به ثبت رساندند. از جمله عواملی که در گرانی ملک نقش داشته، عرضه‌ غیرمنطبق با تقاضا در محلات، قیمت‌ و عدم تطابق درآمد خانوارها و مکان‌های غیرجذاب پروژه‌های مسکن و همچنین معاملات خرید مسکن از طریق فروش فرعی بود.

او گفت که تجزیه و تحلیل داده ها (BDA) برای به دست آوردن تصویر واقعی بخش مسکن در مالزی به عنوان بخشی از اقدامات برای رسیدگی به این مشکل در حال انجام است.
این مطالعه همچنین جهت توسعه یک سیستم جامع BDA را تعیین می کند که نیازهای داده، فناوری، تخصص و هزینه های آن را پوشش می دهد. اقدام دیگری که توسط این وزارتخانه برای رسیدگی به این موضوع انجام شد، کمپین های مالکیت خانه (HOC) بود که معافیت تمبر گمرکی و تخفیف ۱۰ درصدی را برای خانه هایی با قیمت بین ۳۰۰۰۰۰ تا ۲.۵ میلیون رینگت توسط سازندگان ثبت شده در املاک و مسکن ارائه کرد. انجمن توسعه دهندگان مالزی (رهدا).

وی گفت: با این حال انتظار می رود بازار املاک مسکونی تا پایان امسال کساد باقی بماند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!