۲۲ رسم نانوشته مالزی (قسمت دوم)

توریست مالزی – یک رفتار محترمانه اثری ماندگار دارد. به نقل از وب سایت SAYS، برای زندگی در هر جامعه ای نیاز به دانستن آداب و رسوم نانوشته ای...
توریست مالزی – یک رفتار محترمانه اثری ماندگار دارد.

به نقل از وب سایت SAYS، برای زندگی در هر جامعه ای نیاز به دانستن آداب و رسوم نانوشته ای است که در آن جامعه رعایت می شود. و ما سعی می کنیم چند تا از این آداب را به شما معرفی نماییم.

۱۳- هرگز پاکت پول یا هدیه را در مقابل هدیه دهنده باز نکنید مگر اینکه خواسته شود.وقتی با انگشت، اشاره می کنید:
۱۴. به جای انگشت اشاره، برای نشان دادن مکانها و چیزها ، چهار انگشت خود را مشت کرده و با انگشت شست اشاره نمایید.هنگامی که با دستان خود غذا می خورید:
۱۵. همیشه هنگام غذا خوردن یا دست زدن به مواد غذایی از دست راست خود استفاده کنید. دست چپ به عنوان نجس در نظر گرفته می شود ، زیرا برای پاکسازی در دستشویی استفاده می شود.۱۶. کسی را در ملا عام شرمنده و توهین نکنید. و در جمع از کسی انتقاد نکنید.۱۷. افراد و جوامع مختلف در مالزی آداب و رسوم مختلفی دارند. همیشه به این مساله حساس باشید و به عقاید ، آداب و رسوم و فرهنگ محلی احترام بگذارید.۱۸- اگر می خواهید در میهمانی یا جاهایی مثل سینما راه بروید، مودبانه تر است که سر خود را خم نمایید.وقتی در عروسی شرکت می کنید:
۱۹- برای میهمانی های عروسی از لباس سفید یا سیاه خالص استفاده نکنید. این رنگ ها معمولاً در مراسم تشییع جنازه پوشیده شده و نشانگر عزاداری هستند.۲۰. هدیه دادن پول به زوج در عروسی قابل قبول است و معمولاً ترجیح داده می شودبه هدیه های غیر نقدی. پول را در یک بسته قرمز یا در پاکت دعوت عروسی قرار دهید.وقتی با شخص جدیدی ملاقات می کنید:
۲۱. ممکن است برخی از خانمها با مردان دست ندهند. صبر کنید تا خانم اول از همه ، دست خود را جلو آورد و در غیر این صورت با لبخند وجرکات سر سلام و احوالپرسی کنید.وقتی مشروبات الکلی می نوشید:
۲۲. همه در مالزی مشروبات الکلی نمی نوشند. همیشه قبل از آوردن الکل به خانه شخصی سؤال کنید که آیا نوشیدنی دارد یا الکل می نوشد؟ اگر بیرون غذا می خورید، مودبانه بپرسید که آیا سفارش الکل برای شما مناسب نیست؟ 

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 + شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!