۴ دلیل برای این که فعلا گوشی ۵G نخرید

توریست مالزی – این روزها بحث در مورد اینترنت نسل پنجم یا همان اینترنت ۵G بسیار داغ است، اما ایا همانقدر که برندهای مختلف در تلاشند تلفن های همراه...
توریست مالزی – این روزها بحث در مورد اینترنت نسل پنجم یا همان اینترنت ۵G بسیار داغ است، اما ایا همانقدر که برندهای مختلف در تلاشند تلفن های همراه ۵G گرانقیمت تولید کنند و به فروش برسانند، خریداران نیز باید برای خرید عجله کنند؟
به گزارش انتخاب، به نظر می رسد عجله کردن برای خرید تلفن های همراه مجهز به اینترنت ۵G اشتباهی بزرگ است اما چرا؟

شبکه های جدید در مناطقی محدود پوشش داده می شوند
با وجود هیاهوهای بسیار و تلاش دولت های مختلف، شبکه ۵G مناطقی بسیار محدود را پوشش می دهد و هنوز کار اینترنت نسل پنجم در مرحله زیرساخت قرار دارد. بنابراین حتی اگر شرکت های معرفی مثل ورایزون و AT & T در ایالات متحده وعده دهند که پوشش ۵G را وارد یک شهر مشخص کرده اند، ممکن است این اینترنت با دستگاه های موجود در منطقه سازگاری نداشته باشد. برای مثال طیف موج این شرکت ها با برخی از انواع مشخص گوشی ها همخوانی داشته باشد.

گوشی های محدود قیمت بالایی دارند
هنوز بسیاری از برندها برنامه ای برای تولید گوشی که از نسل پنجم اینترنت برخوردار باشد ندارند، حتی شرکت هایی مثل سامسونگ و هواوی نیز برنامه خود را به سه ماهه چهارم سال جاری یا اوایل ۲۰۲۰ میلادی موکول کرده اند. بنابراین کمبود محصولات مساوی شده با قیمت ها نجومی و در نتیجه بهتر است تا آرام شدن بازار کمی صبر کرد.

تلفن های اولی قربانی می شوند
درست است که سرعت ۵G بالاتر از ۴G است اما تا زمانی که این امکان به شکل انبوه در دسترس کاربران نباشد نمی توان در مورد آینده حدسی زد بنابراین ممکن است شما با خرید نخستین گوشی های دارای اینترنت نسل پنجم، عملا قربانی شوید و نقش موش آزمایشگاهی دیگران را بازی کنید.

محدودیت های احتمالی پهنای باند
هنوز مشخص نیست که چه حجمی از وعده ها در مورد اینترنت ۵G قابل اجراست یا به عبارتی دقیق تر پهنای باند ارائه شده توسط اینترنت ۵G تا چه حد است. بنابراین حتی ممکن است وضعیت تا چند سال در حدی که کاربران انتظار دارند نباشد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!