۷ مورد از عجیب‌ترین کارهایی که در مالزی می‌توانید انجام دهید

توریست مالزی – به عنوان یک مقصد گردشگری، مالزی شاید بیشتر از سایر کشورهای آسیای جنوبی جاذبه داشته باشد و بنابراین دلایل بیشتری برای سفر به مالزی داشته باشید....
توریست مالزی – به عنوان یک مقصد گردشگری، مالزی شاید بیشتر از سایر کشورهای آسیای جنوبی جاذبه داشته باشد و بنابراین دلایل بیشتری برای سفر به مالزی داشته باشید. در مالزی شما غذاهای خوشمزه، بازارهای خیابانی شلوغ، فستیوال‌های رنگارنگ فرهنگی و انواع مختلف رویداد و مکان‌ها را خواهید یافت. ولی با این حال،‌ مالزی جاذبه‌های دیگری هم دارد که برای خیلی از افراد شاید عجیب باشند، به‌خصوص برای گردشگران خارجی که به بازدید از این کشور می‌پردازند.

به بازدید اورانگوتان‌ها بروید
از مرکز نگهداری اورانگوتان‌ها در صباح دیدن کردید، این مرکز در سال ۱۹۶۴ ساخته شده است و هدف اصلی آن هم بهبود شرایط زندگی و نگهداری از اورانگوتان های یتیم است. به عنوان یک جاذبه گردشگری،‌ هنگام بازدید از این مرکز می توانید زندگی روزمره و طبیعی اورانگوتان ها را مشاهده کنید. اگر هم قصد انجام کار با ارزشی داشته باشید،‌ می‌توانید سرپرستی یک اورانگوتان را به عهده بگیرید. البته این به این معنا نیست که می‌توانید آن‌ها را به منزل خود ببرید. بلکه فقط برخی از هزینه‌های این حیوان را تقبل می‌کنید تا این مرکز بتواند تلاش‌های بیشتر و بهتری در جهت نگهداری از حیوانات انجام دهد.

غذاهای متنوعی در مالزی بخورید
این گزینه احتمالاً به مذاق شما خوش نمی‌آید. البته ما هم خوردن آن را توصیه نمی‌کنیم. چراکه این یکی از غذاهای عجیب ولی بسیار محبوب در برخی از مناطق این کشور، کرم است! اگر دقیق‌تر بخواهید بدانید، آن‌ها کرم سوسک حنایی خرما را می‌خورند. البته این غذا در هرجایی از مالزی پیدا نمی‌شود و فکر نکنید مثلاً در منو رستوران و فست‌فود‌ها هم این غذا وجود دارد. این غذا بیشتر در بازارهای هفتگی مالزی پیدا می‌شود. اگر چه ممکن است چندش آور به نظر برسد، ولی حتی برخی از برنامه‌های سفر به مالزی شامل سفر به روستاها و خوردن این کرم‌ها می‌شوند. این کرم‌ها را هم سرخ می‌کنند و هم اینکه خام می‌خورند.

غارهای نیاح در ساراواک
وقتی اسمی از غار می‌آید، احتمالاً‌ ذهن شما سمت «غارهای باتو» برود. ولی آیا می‌دانستنید که غارهای نیاح در ساراواک قدیمی ترین استقرار انسانی کشف شده در شرق مالزی هستند؟ باستان‌شناسان شواهدی منبی بر استقرار انسان در حدود ۴۰هزار سال پیش را در این منطقه پیدا کرده‌اند. البته نقاشی‌های دیواری هم روی دیوارهای این غارهای شگفت‌انگیز وجود دارند که قدمت آن‌ها به حدود ۱۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. بنابراین، بازدید از این غارها را به شما توصیه می‌کنیم.

از موزه اختصاصی گربه‌ها بازدید کنید
اگر واقع بین باشین، هیچ مدرک محکمی منبی بر این وجود ندارد که شهر کوچینگ، مرکز ایالات ساراواک، به‌نام یک گربه نام‌گذاری شده است. ولی با این حال نمی‌توان منکر این شد که بعد از اینکه اسم این شهر را می‌شنوید، آن هم به خصوص با لهجه‌ی مالزیایی، یاد گربه‌ها می‌افتیم.
این قضیه وقتی جالب‌تر می‌شود که بفهمید در این شهر موزه‌ای وجود دارد که به گربه‌ها اختصاص داده شده است. البته در این موزه یک گربه‌ی زنده پیدا نمی‌کنید، بلکه چیزهایی که در موزه می‌بینید عموماً‌ عروسک،‌ نقاشی و مجسمه هستند. به هرحال، بازدید از این موزه تجربه‌ی خیلی جالبی، بخصوص برای دوستداران گربه‌ها خواهد بود و توصیه می‌کنیم که آن را دست ندهید.

در مالزی یک موزه هم به ارواح اختصاص دارد!
این موزه در جرج تاون پنانگ قرار گرفته است. موزه ارواح پنانگ موزه‌ای تعاملی است که در آن انواع مختلف ارواح، اشباح و غول‌هایی که در فرهنگ‌های مختلف مالزیایی شناخته می‌شوند را می‌توانید مشاهده کنید. انواع مخلتفی از این اشباح در موزه ارواح پنانگ‌ وجود دارند. برخی از آن‌ها ظاهرهای جالب و بامزه‌ای دارند،‌ ولی در عین حال بعضی دیگر خیلی ترسناک‌ هستند و از آن دسته اشباحی هستند که با دیدن آن‌ها شب شاید خوابتان نبرد! در این موزه توضیحاتی در مورد هریک از این اشباح و ارواح وجود دارد و داستان‌های موجود در مورد آن‌ها را نیز خواهید شنید. علاوه بر این، بخش جالب بازدید شما این است که می‌توانید با این ارواح عکس بگیرید!

در تاریکی مطلق غذا بخورید
اگر تاحالا فیلم‌های رزمی چینی و ژاپنی را دیده باشید،‌ احتمالاً‌ به صحنه‌ای برخورده‌اید که شخصیت قهرمان فیلم یا کاملاً‌ کور بوده، ‌و یا حتی در شرایط بدون دید هم با استفاده از سایر حواس خود موفق و پیروز می شود. رستوران Dining In The Dark KL هم از همین شرایط ایده گرفته و رستوران خود را کاملاً‌ تاریک ساخته است. این رستوران که در کوالالامپور قرار دارد، غذاهای شما را در تاریکی مطلق برایتان می‌آورد.
نحوه‌ی کار هم به اینصورت است که یک پیشخدمت شما را از بخش لابی بیرونی به سمت میزتان راهنمایی می‌کند. دلیل این امر هم این است که گفته می شود وقتی یکی از حواس خود را در اختیار نداشته باشید، تمرکز شما به سایر حواس بیشتر منعطف می‌شود و همین امر باعث می‌شود که حس چشایی و بویایی شما هم بهتر کار کند و از خوردن غذا بیشتر لذت ببرید.

دوریان بخورید
دوریان میوه‌ای بومی در اندونزی، مالزی و برونئی است. این میوه بو و طعم خیلی قوی‌ای دارد. بو این میوه ممکن است تا چند ساعت همراه شما بماند. البته این بدین معنا نیست که خارگیل‌ها بوی بدی دارند. احتمالاً‌ ویدئوهایی را مشاهده کردین که در آن مردم تلاش به خوردن این میوه می‌کنند،‌ ولی تنها بعد از یک گاز زدن منصرف می‌شوند. ولی خود مالزیایی‌ها اینطور نیستند. مردم مالزی تقریباً‌ عاشق این میوه هستند و وقتی فصل این میوه فرا می‌رسد،‌ در خیابان‌های شهر می‌توانید فروشنده‌های مختلف را ببینید که آن را می‌فروشند. 
الی گشت

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!