Gambang، Pahang، آخر هفته‌ای عالی دور از کوالالامپور

برای گذراندن آخر هفته‌ها در مالزی، انتخاب های فراوانی هست، سفر به منطقه Gambang در ایالت پهنگ یکی از آنهاست.
توریست مالزی – برای گذراندن آخر هفته‌ها در مالزی، انتخاب های فراوانی هست. می‌توانم در کوآلالامپور بمانم و از ورزش‌های متفاوتی که در این شهر هست لذت ببرم یا از برنامه های تفریحی درجه یک (The Darkness، Scorpions و …) استفاده کنم یا به ویتنام، کامبوج، و لائوس سرک بکشیم. اما تابحال فرصتی نداشتم که به دیدن فضاهای روستایی مالزی سری بزنم. اما تمام تلاش خود را کردم تا در اولین سفرم به Pahang، آن را جبران کنم.

Mangala Resort & Spa

من در Pahang، در هتل Mangala Resort & Spa اقامت داشتم، بهشتی در اعماق جنگل. این اقامتگاه با ۳۱ ویلا، در مزرعه ای قدیمی و در محل یک معدن متروکه واقع شده و بخشی از “تجربه تعطیلات در طبیعت” است. صاحب این سایت، تصمیم داشت برای آرامش خود محیطی را ایجاد کند اما بعد با ایجاد دریاچه، استخر شنا، spa، رستوران کنار دریاچه و ویلاهای با استخر خصوصی، آن را به محلی برای مسافران تبدیل کرد.

در این استراحتگاه، فعالیت هایی تفریحی مانند قایق رانی و دوچرخه سواری، و فضایی پوشیده از درختان پالم وجود دارد تا فضایی شاد و سالم فراهم کند. درختان پالم برخی مواد مورد نیاز رستوران را هم فراهم می کنند.

بازدید از Sungai Lembing

برای اینکه بهتر با تاریخچه این تفریگاه آشنا شویم، به موزه معدنکاری Sungai Lembing سری زدیم که در زمان خود قلب صنعت معدن در این منطقه بوده و به “El Dorado شرق” معروف شد. در دهه ۱۹۵۰، بیش از ۱۵۰۰ نفردر این معدن مشغول به کار بودند تا سال ۱۹۸۵ که قیمت قلع افت کرد و معدن متروکه شد.

در موزه روند رشد امپراطوری قلع، و کسانی که درپی دزدی آن بودند و نیز قرقره هایی که برای بلند کردن بار سنگین استفاده می شد، به نمایش گذاشته شده بود. بعد از آن نوبت بازدید از مجموعه ای مدرن تر و متفاوت بود، کارخانه noodles؛ هرچند بیشتر اتاق نشیمن بود تا کارخانه.

از روی پل معلق Sungai Lembing به سمت روستا، بسته های نودل تخم مرغ که در فضایی کوچک برروی هم چیده شده بود، دیده می شد. وقتی ما به مقصد رسیدیم، Chew Kok Heong به همراه خانواده مشغول کار بودند. ابتدا، یک کیسه بزرگ آرد را با وسیله ای که به دیوار نصب شده، وزن و بعد آن را با آب مخلوط و به خمیر تبدیل می کنند. بعد از بریدن خمیر و جوشاندن رشته ها، آنها را برشته و خنک می کنند. تماشای این صحنه ها مانند تئاتر جذاب بود.

استراحت قبل از فعالیت

بعد از خستگی این گشت و گذار، رفتن به spa، بهترین انتخاب بود. قدم زدن در جویبار مصنوعی برای پاکسازی کف پا، نوشیدن چای گیاهی، ماساژ رویایی در اتاق خصوصی با آبنما و وان، تجربه ای فوق العاده بود. بازدید از باغ میوه، قایقرانی و تیراندازی، دیگر تفریحات روز در فضای استراحتگاه بود. تکنیک های خلاقانه ای که در این باغ برای کشت و بهره برداری از محصولات به کار رفته، استفاده از لاستیک های کهنه ماشین و کاشت ادویه، خود یکی از جاذبه های این استراحتگاه است.

پارو زدن و ماهیگیری در دریاچه و تیراندازی به هدف های اعماق جنگل، مرا به زمانی برد که حیات وحش و مناظر طبیعی به خاطر معدن از بین نرفته بود.

از لحظه ورود به این استراحتگاه، آرامشی جادویی برآمده از طبیعت، فضا را پر کرده بود. آبنماهای ورودی لابی، اتاق pool villa و حمام درفضای باز، و جکوزی رو به دریاچه، همه جا آب و آرامش درکنار هم بود.

بهتر از همه اینها، فاصله دو ساعت و نیم Pahang تا Bukit Bintang بااتوبوس است و اینکه استرس نرسیدن به پرواز برگشت را ندارید. اگر در کوآلالامپور زندگی می کنید و به فکر سفر به Chang Mai در تایلند یا Vang Vieng در لائوس هستید، اول Pahang را در نظر بگیرید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − 16 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!