KL به پایتخت هنر خیابانی تبدیل می شود

توریست مالزی – نقاط محبوب کوالالامپور با نقاشی های دیواری توسط هنرمندان محلی تزیین می شود. به گزارش استار، کوالالامپور به یک پایتخت هنر خیابانی تبدیل خواهد شد و...
توریست مالزی – نقاط محبوب کوالالامپور با نقاشی های دیواری توسط هنرمندان محلی تزیین می شود.

به گزارش استار، کوالالامپور به یک پایتخت هنر خیابانی تبدیل خواهد شد و با زیبا سازی خطوط پشتی و بین ساختمان های شهر با نقاشی های دیواری غول پیکر آراسته می شود. این پروژه که به صورت مرحله ای اجرا می شود، از موفقیت شهرهایی مانند ملبورن، استرالیا الهام گرفته شده که به خلاقیت هنرمندان خیابانی خود مشهور است و آثار آنها به یک جاذبه جهانی تبدیل شده است. در حال حاضر ساختمان شهرداری کوالالامپور (DBKL) در حال بررسی طراحی و جنبه های فنی پروژه است.

شهردار کوالالامپور گفت: به دنبال موفقیت پروژه های آزمایشی، مانند تغییر مسیرهای قبلا تاریک، بد بو و کثیف در Changkat Bukit Bintang در مارس ۲۰۱۸، DBKL کار را به سایر مناطق گسترش می دهد. علاوه بر منطقه بوکیت بینتانگ، این پروژه در لورونگ سلطان و لورونگ پتالینگ نیز انجام می شود که نزدیک به پاسار کارات و خیابان پتالینگ است. “Pasar Karat به طور معمول توسط دوستداران عتیقه بازدید می شود، در حالی که خیابان Petaling یک مکان معروف در میان گردشگران است، و همچنین” علامت تجاری “KL است.

مهادی شهردار کوالالامپور گفت: بسیاری از مردم از این مناطق می ترسند، زیرا مناطق” سیاه “و ناامن محسوب می شوند. این پروژه تصویری جدید می دهد تا این مناطق را تمیزتر، ایمن و با نشاط کند. در مورد خیابان لورونگ سلطان، نقاشی دیواری پیشنهادی تاریخ منطقه را نشان می دهد و تابلوهای روستایی نصب می شود. در همین حال، زیرساخت ها، که شامل سیستم زهکشی است، ارتقا می یابند. این امر همچنین شامل رنگ آمیزی روسازی و قرار دادن چراغ های خیابانی خواهد بود.

وی افزود: نقاشی دیواری در Lorong Petaling، تصاویر زیبا از طبیعت است که منطقه را شاد و زیبا می کند و باعث تقویت بخش اقتصادی، به ویژه فرصت های شغلی در منطقه می شود، بازدیدکنندگان نه تنها برای خرید بلکه برای سایر فعالیت و گذران اوقات فراغت مانند عکاسی به آنجا می روند.

مهادی گفت: نقاشی ها هر کدام بسته به پیشینه و تاریخچه منطقه مورد نظر و همچنین براساس پیشنهاد جامعه محلی، مفهوم، مضمون و هویتی متفاوت خواهند داشت. به عنوان مثال، در Jalan Alor، مردم رنگ های شاد می خواهند، بنابراین تصاویر مانند پروانه و رنگین کمان انتخاب می شود. ما هم اکنون در حال انجام پروژه آزمایشی در منطقه بوکیت بینتانگ هستیم.

این تحول همچنین ارزش اجاره مغازه های موجود در منطقه را تا ۴۰٪ افزایش می دهد ، همچنین فرصت های شغلی ایجاد می کند. ما می توانیم پتانسیل بازار عمده فروشی KL برای تبدیل شدن به یک جاذبه توریستی را ببینیم، مانند بازار Queen Queen در ملبورن.- برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!