کمیسیون مبارزه با فساد مالزی در حال بررسی اتهامات اختلاس ۶۰۰ میلیارد رینگتی

توریست مالزی – کمیسیون مبارزه با فساد مالزی (MACC) یک پرونده تحقیقاتی در مورد ادعای اختلاس ۶۰۰ میلیارد رینگتی در بودجه توسط دولت قبلی باز کرده است. به گزارش...
توریست مالزی – کمیسیون مبارزه با فساد مالزی (MACC) یک پرونده تحقیقاتی در مورد ادعای اختلاس ۶۰۰ میلیارد رینگتی در بودجه توسط دولت قبلی باز کرده است.

به گزارش استار، یک پرونده تحقیقاتی برای بررسی ادعاهای تان سری انوار موسی، قانونگذار سابق، مبنی بر استفاده از پولی که گمان می‌رود تان سری محی‌الدین یاسین برای کمک به آمنو در جریان رای‌گیری صباح در سال ۲۰۲۰ استفاده کرده، باز شده است.

تان سری اعظم باکی، کمیسر ارشد MACC، هنگامی که برناما با او تماس گرفت، موضوع را تایید کرد اما از افشای جزئیات بیشتر در مورد تحقیقات در حال انجام توسط آژانس خودداری کرد. او در روز سه شنبه (۶ دسامبر) به طور خلاصه گفت: «بله، MACC یک پرونده تحقیقاتی در مورد این موضوع (۶۰۰ میلیارد بودجه) باز کرده است.

جنجال بر سر استفاده از بودجه اضطراری که مجموعاً بیش از ۶۰۰ میلیارد رینگت بود، زمانی که کشور با همه‌گیری کووید-۱۹ مواجه بود، توسط عدلی زهاری، وزیر سابق ملاکا در ۱۵ نوامبر مطرح شده بود.

دیروز (۵ دسامبر)، داتوک سری انور ابراهیم، ​​نخست وزیر، گفت که بررسی موضوع RM600bil که ادعا می شود توسط دولت قبلی مورد سوء استفاده قرار گرفته است را به هیئت تحقیق واگذار می کند. به گفته انور، وزارت دارایی چندین مورد نقض را در رابطه با این بودجه تایید کرده بود.

تان سری محی‌الدین یاسین، نخست‌وزیر سابق، گفته بود که در زمان ریاست دولت، از تحقیق درباره اتهامات سوءاستفاده از بودجه دولتی به مبلغ ۶۰۰ میلیارد رینگت نمی‌ترسد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!