MCO در شش ایالت و CMCO در شش ایالت دیگر از ۱۳ ژانویه

توریست مالزی – نخست وزیر تان تان سری محی الدین یاسین گفت که MCO در شش ایالت مجدداً اجرا می شود در حالی که ششایالت دیگر از ۱۳ ژانویه...
توریست مالزی – نخست وزیر تان تان سری محی الدین یاسین گفت که MCO در شش ایالت مجدداً اجرا می شود در حالی که ششایالت دیگر از ۱۳ ژانویه تحت CMCO باقی می مانند

به گزارش نیواستریت تایمز، کوالالامپور ،تان سر سری محی الدین یاسین ، نخست وزیر ، امروز اعلام کرد که دستور کنترل حرکت (MCO) در شش ایالت مجدداً اجرا می شود در حالی که شش ایالت دیگر از ۱۳ ژانویه تحت دستور کنترل حرکت مشروط (CMCO) باقی می مانند. MCO و CMCO تجدید شده حداقل تا ۲۶ ژانویه ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر گفت که همه گیری کووید – ۱۹ باعث شده بیمارستان ها تحت فشار قرار گیرن و ۱۵ بیمارستان در حال نزدیک شدن به حداکثر ظرفیت خود هستند. وی گفت: مراقبت های بهداشتی ما در یک نقطه شکست قرار دارد.

کلیه سرزمینهای فدرال (کوالالامپور) ، پنانگ، جوهور، ملاکا ، سلانگور و صباح تحت MCO خواهند بود، در حالی که شش ایالت دیگر به استثنای پرلیس و ساراواک تحت CMCO قرار می گیرند.

پرلیس و ساراواک تحت دستور کنترل حرکت بهبودی (RMCO) قرار می گیرند.

این دستور به منزله ممنوعیت همه اجتماعات عمومی برای فعالیتهای مذهبی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی بود.

به غیر از سوپرمارکت ها، بازارهای عمومی و فروشگاه های لوازم خانگی و راحتی که لوازم ضروری روزانه می فروشند، همه عبادتگاه ها و اماکن تجاری بسته شدند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

6 + 20 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!