ضرورت تسهیل مقررات MM2H برای جذب خریداران خارجی املاک مالزی

توریست مالزی – با توجه به افزایش تورم  در مالزی و افزایش توقعات متقاضیان، آیا مالزی می تواند در جذب بازنشستگان از سراسر جهان تحت طرح مالزی خانه دوم...
توریست مالزی – با توجه به افزایش تورم  در مالزی و افزایش توقعات متقاضیان، آیا مالزی می تواند در جذب بازنشستگان از سراسر جهان تحت طرح مالزی خانه دوم من (MM2H) رقابت کند؟

به گزارش نیواستریت تایمز، به منظور ارتقای رتبه بندی و جذب متقاضیان بیشتر برای MM2H، کارشناسان، شرکت های املاک و مستغلات و افراد داخلی در صنعت گردشگری هشدار می دهند که دولت باید این برنامه را دوباره ارزیابی کند و جذابیت مالزی را افزایش دهد. این می تواند سرمایه گذاری خارجی در املاک و مستغلات را تشویق کند و مشکلات موجود در بازار املاک لوکس کشور در کوالالامپور، جوهور و پنانگ را حل کند. شرکت هایی که روی املاک مسکونی سطح بالا تمرکز می کنند، از آسانترشدن شرایط MM2H بهره مند خواهند شد.

وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ، تیونگ کینگ، ارزیابی طرح MM2H را در اوایل سال جاری در پاسخ به کاهش ۹۰ درصدی درخواست‌ها از سال ۲۰۲۱ اعلام کرد: این کاهش به دلیل تغییر خیره کننده در الزامات واجد شرایط بودن توسط دولت قبلی ایجاد شد. به این ترتیب که حداقل دارایی و نقدینگی به ۱.۵ میلیون رینگت افزایش یافت و همچنین مستلزم یک سپرده ثابت قابل توجه ۱ میلیون رینگتی شد و درآمد ماهانه مورد نیاز چهار برابر و به ۴۰۰۰۰ رینگت رسید.

کاشف انصاری، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی گروه Juwai IQI، گفت: ترکیب متمایز مالزی از سبک زندگی، تنوع فرهنگی و مزایای اقتصادی، باعث شد امسال با وجود رقابت از سوی کشورهای همسایه، ساکنان خارجی بیشتری را جذب کند. مالزی از نظر طرح MM2H با تایلند، اندونزی، کامبوج و فیلیپین رقابت می کند. هر چهار کشور آسیایی برنامه های مشابه ویزا را ارائه می دهند که با برنامه MM2H و Sarawak-MM2H رقابت می کند. با این حال، مالزی دارای مزیت رقابتی است زیرا MM2H به خارجی ها اجازه می دهد دارایی داشته باشند.

وی گفت: خرید ملک در اینجا یک فرآیند ساده است و خارجی ها می توانند خانه هایی را بخرند که روی زمین قرار دارند و نه فقط آپارتمان، که تایلند آن را ممنوع کرده است. هزینه زندگی مالزی نیز جذاب است. به عنوان مثال، هزینه زندگی در مانیل، فیلیپین، ۱۲ درصد بیشتر از کوالالامپور و هزینه زندگی در بانکوک ۲۵ درصد بیشتر است، در حالی که پنوم پن ۲۷ درصد هزینه بیشتری دارد.

به گفته کاشف، هر کشوری به طور مرتب برنامه خود را به روز می کند تا بتواند با کشورهای دیگر رقابت کند. بر اساس داده ها هزینه زندگی، از چهار پایتختی که برنامه های اقامت آنها با MM2H رقابت می کند، تنها جاکارتا هزینه زندگی برابر با کوالالامپور دارد. با وجود رقابت چهار کشور آسیای جنوب شرقی، آینده درخشانی را برای MM2H پیش بینی می کنیم. نخست وزیر داتوک سری انور ابراهیم هنگام ارائه بودجه سال ۲۰۲۴ در ماه اکتبر گفت که قصد دارد برنامه فدرال MM2H را برای جذب بیشتر و افزایش مزایای اقتصادی آن اصلاح کند.

کاشف گفت: راه اندازی نسبتا کند برنامه ویزا و حق بیمه مالزی (PViP) نشان می دهد که MM2H محبوبیت بالایی در بین خارجی ها دارد. علیرغم داشتن الزامات مشابه با MM2H و با وجود ارائه یک دوره ۲۰ ساله بسیار طولانی تر و قابل تجدید، PViP مورد توجه گردشگران قرار نگرفته است. تنها ۵۷ متقاضی درخواست ویزای PViP در سال اول ثبت شد و تنها ۲۸ مورد تاییدیه دریافت کردند. کاشف گفت که این تعداد بسیار کمتر از تاییدیه های MM2H که ۷۰۰ نفر است که امسال انتظار داریم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!