SOP های MCO مشروط در S’gor ، KL ، Putrajaya

توریست مالزی – لیستی از روش های استاندارد عملیاتی برای افراد ساکن در سلانگور، کوالالامپور و پوتراجایا منتشر شده است که از روز چهارشنبه (۱۴ اکتبر) تحت دستور کنترل...
توریست مالزی – لیستی از روش های استاندارد عملیاتی برای افراد ساکن در سلانگور، کوالالامپور و پوتراجایا منتشر شده است که از روز چهارشنبه (۱۴ اکتبر) تحت دستور کنترل حرکت مشروط (MCO) قرار گرفته است.

به گزارش استار، در حالی که رفت و آمد بین ایالتی و بین منطقه ای شامل مناطق تحت MCO مشروط مجاز نیست، کسانی که با موارد اضطراری مانند سلامتی و مرگ روبرو هستند می توانند این کار را با اجازه پلیس انجام دهند.

به کارگران اجازه داده می شود که در صورت متوقف شدن در سد معبرها، نامه از کارفرمایان و کارت شناسایی پرسنلی خود زا به عنوان مدارک، برای سفرهای بین منطقه ای یا بین ایالتی به محل کار و یا از محل کار خود داشته باشند. وزیر ارشد داتوک سری اسماعیل صبری یاکوب گفت در این دوره، دولت امیدوار است که کارفرمایان به کارمندان خود اجازه دهند از خانه کار کنند.


مسافران ایالت های دیگر که برای رسیدن به مقاصدی که تحت تأثیر این دستور قرار نگرفته اند و نیاز به عبور از سلانگور و کوالالامپور دارند، لازم است قبل از سفر تأییدیه پلیس را بگیرند. کسانی که باید از طریق پرواز در KLIA ، KLIA2 و فرودگاه Subang سفر کنند، همچنین لازم است برای سفر زمینی به فرودگاه از پلیس اجازه بگیرند.

‘فقط دو نفر در هر خانوار اجازه دارند از خانه خارج شوند تا مواد غذایی و سایر نیازهای ضروری را تهیه کنند. افرادی که در رده های پرخطر قرار دارند و همچنین کودکان تشویق می شوند که در این مدت در مکان های عمومی، باز و شلوغ نباشند.

اسماعیل صبری گفت: کلیه فعالیت های تفریحی، فرهنگی، میخانه ها و کلوپ های شبانه، پارک های تفریحی، مراکز تفریحی، زمین های بازی سرپوشیده و سالن های سینما مجاز به فعالیت نیستند.

برای فعالیت های ورزشی، ورزش های انفرادی، ورزشهای الکترونیکی، ورزشهایی که شامل تماس بدنی، ورزشهای رزمی و ورزشهای بیرونی با بیش از ۱۰ شرکت کننده مجاز نیستند. استخر، رویدادها و مسابقات قهرمانی را نمی توان در این دوره برگزار کرد.

اسماعیل صبری گفت: ‘رویدادهای اجتماعی مانند عروسی، مهمانی های نامزدی، تولد، گردهمایی و همچنین جلسات، کنفرانس ها، کارگاه ها، آموزش ها و سمینارها مجاز نیستند.

در مورد آموزش، کلیه موسسات اینترنشنال، آموزشی، مدارس، کودکستان ها، مهدهای کودک در طی MCO مشروط بسته می شوند.

وی گفت: دانشجویانی که برای امتحانات در موسسات آموزش عالی خارجی باید حضور داشته باشند، مجاز به حضور در مدرسه هستند اما فقط برای امتحانات و نه برای دروس.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!