مضرات پشن فروت Passion fruit

توریست مالزی – زادگاه اصلی این میوه آمریکای جنوبی و هند و نیوزلند است. این میوه دارای دانه‌های ریز مانند انجیر است، اما از انجیر شیرین‌تر است و در...
توریست مالزی – زادگاه اصلی این میوه آمریکای جنوبی و هند و نیوزلند است. این میوه دارای دانه‌های ریز مانند انجیر است، اما از انجیر شیرین‌تر است و در تهیه بستنی و شیرینی از آن استفاده می‌شود.

میوه تقریبا گرد و بیضی شکل می‌باشد، پوست آن چرم مانند، که نرم و مومی شکل بوده و آرایش رنگ آن از ارغوانی تیره کمرنگ با خالهای سفید ریز تازرد روشن یا رنگ کدو حلوایی می‌باشد. درون میوه یک حفره وجود دارد که کم و بیش بایک ماده معطر دو جداره پر شده است، کیسه‌های غشایی پرتقالی رنگ، عصاره گوشتی که‌ محتوی بذر‌های حفره دار – سخت، کوچک، قهوه‌ای تیره یا سیاه می‌باشد.

گونه زرد رنگ آن معمولا بزرگتر از ارغوانی می‌باشد و عطرو بوی آن شبیه گواوا و شیرینی زیادی دارد، اما گوشت گونه ارغوانی دارای اسید کم، مزه و عطر بهتر می‌باشد و بخش عمده میوه را عصاره تشکیل می‌دهد.

پشن فروت یا همان میوه گل ساعتی باعث کاهش رشد سلول های سرطانی می‌شود، ضد اضطراب و آرام بخش است، در کاهش وزن تاثیر زیادی دارد، برای بیماری‌های قلبی مفید می‌باشد، همچنین یک منبع غنی از ویتامین A و C است. میوه گل ساعتی فواید زیادی دارد و برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد.
– میوه گل ساعتی یا پشن فروت منبع خوب آنتی اکسیدان است. رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد.
– میوه این گیاه آلرژی و التهاب را کاهش داده و در کاهش بیماری آسم نیز موثر است.
– این میوه منبع خوب ویتامین‌های C و A و پتاسیم است
– پشن فروت برای سلامت جسمی و کاهش وزن مفید است.
– پشن فروت محرک سیستم گوارشی است و در درمان بیماری‌های گوارشی موثر می‌باشد.
– ویتامین A موجود در آن به بدن کمک می‌کند تا رادیکال‌های آزاد که به پوست و بافت آسیب می‌رساند را از بین ببرد، علاوه بر آن قدرت دید را تقویت می‌کند.
– از خواص پشن فروت، ملین و محرک سیستم گوارشی است.
– از خواص گل ساعتی و مصرف میوه آن حفظ سلامت بدن و تامین ویتامین‌های مورد نیاز می‌باشد.

مضرات  پشن فروت
– مصرف زیاد آن ممکن است ایجاد اسهال کند.
– زیاده‌روی در مصرف آن منجر به خواب آلودگی می‌شود.
لازم به ذکر است استفاده از این گیاه در دوران بارداری و شیردهی ممنوع بوده، همچنین کودکان زیر سه سال نباید آن را مصرف کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

9 − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!