طبقه بندی سه گانه برنامه اصلاح شده MM2H

توریست مالزی – وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ از نسخه اصلاح شده برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) رونمایی کرده که اکنون دارای سه سطح نقره، طلا و پلاتین...
توریست مالزی – وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ از نسخه اصلاح شده برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) رونمایی کرده که اکنون دارای سه سطح نقره، طلا و پلاتین است.

به گزارش استار، وزیر گردشگری تیونگ کینگ سینگ گفت: هر ردیف شرایط خاص خود را دارد. نوع ویزای ورودی که برای متقاضیان نیز با توجه به سطحی که دارند متفاوت است. هدف از این طرح،انعطاف‌پذیری، وضوح و ساده‌سازی رویه‌های درخواست MM2H است که اغلب مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

وی گفت: مطمئن است که این برنامه اصلاح شده تعداد بیشتری از متقاضیان را جذب خواهد کرد و علاقه جهانی را به مالزی به عنوان مقصد خانه دوم افزایش خواهد داد. برنامه بازسازی شده به مدت یک سال به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد و برای اطمینان از مرتبط بودن و اثربخش بودن آن، بر اساس شرایط تغییر می کند.

سیستم جدید چندین تغییر در معیارهای واجد شرایط بودن ایجاد می کند. حداقل سن مورد نیاز به ۳۰ سال کاهش یافته است، و راه را برای افرادی که به دنبال تبدیل مالزی به خانه دوم خود هستند، باز می کند. درخواست‌ها را فقط می‌توان از طریق نمایندگی‌های دارای مجوز MM2H که توسط این وزارتخانه بر اساس قانون صنعت گردشگری ۱۹۹۲ تأیید شده‌اند، به عنوان راهی برای ساده‌تر و ایمن‌تر کردن فرآیند ارسال کرد.

تغییر قابل توجه دیگر، فهرست گسترده ای از افراد تحت تکفل واجد شرایط است. علاوه بر همسران، کودکان زیر ۲۱ سال و کودکان دارای معلولیت، این برنامه اکنون همه کودکان ۲۱ تا ۳۴ ساله را که در مالزی کار نمی کنند و مجرد هستند، پوشش می دهد. علاوه بر این، والدین و پدر و مادر همسر اکنون واجد شرایط قرار گرفتن به عنوان افراد تحت تکفل هستند.

تحت ردیف پلاتین، شرکت کنندگان باید سپرده ثابت (FD) RM5mil (تقریباً ۱.۰۵ میلیون دلار آمریکا) داشته باشند. پس از یک سال، حداکثر برداشت ۵۰٪ برای خرید ملک (با حداقل ارزش ۱.۵ میلیون رینگیت و بالاتر)، مراقبت های بهداشتی و سفرهای داخلی در مالزی مجاز است.

ردیف طلا، نیاز FD را ۲ میلیون RM (تقریباً ۴۲۰۸۰۰ دلار آمریکا) با مقررات برداشت مشابه برای خرید ملک (حداقل ارزش RM750،۰۰۰ و بالاتر)، مراقبت های بهداشتی و مسافرت های داخلی تعیین می کند.

ردیف نقره به RM500,000 (تقریباً ۱۰۵,۰۰۰ دلار آمریکا) در FD با مقررات برداشت مشابه نیاز دارد. صرف نظر از سطح انتخابی، همه شرکت کنندگان باید حداقل شرایط اقامت در مالزی را برای مجموع ۶۰ روز در سال برآورده کنند.

برنامه MM2H در ۱۱ آگوست ۲۰۲۱ با شرایط بازنگری شده پس از یک سال تعلیق به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ دوباره فعال شد. تحت شرایط سال ۲۰۲۱، شرکت کنندگان باید حداقل ۹۰ روز تجمعی سالانه را در کشور بگذرانند، درآمد حداقل ۴۰۰۰۰ رینگیت در ماه (افزایش از ۱۰۰۰۰ رینگت) و یک حساب سپرده ثابت حداقل ۱ میلیون رینگت داشته باشند. حداکثر برداشت ۵۰% برای خرید ملک یا هزینه برای سلامت و آموزش کودکان مجاز بوده است.

وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ گفت: پس از بررسی کامل این تغییرات اواسط دسامبر اعلام خواهد شد. این وزارتخانه قصد دارد سال آینده بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ درخواست و تاییدیه MM2H را با درآمد پیش بینی شده حدود ۱۱.۲۵ میلیارد رینگیت جذب کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!