موزه مجسمه های مومی فرش قرمز (Red Carpet Wax Museum)

موزه فرش قرمز اولین موزه مشاهیر شبیه موزه مادام توسو فرانسه است که در مالزی افتتاح شده و این فرصت را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد تا مجسمه های مومی افراد مشهور و برجسته جهان را از نزدیک ببینند.
توریست مالزی – یکی از موزه های جالب و دیدنی که در چند سال اخیر در شاه عالم و در مجموعه تفریحی I-City افتتاح شده است موزه مجسمه های مومی مشاهیر بزرگ جهان می باشد. موزه فرش قرمز اولین موزه مشاهیر شبیه موزه مادام توسو فرانسه است که در مالزی افتتاح شده و این فرصت را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد تا مجسمه های مومی افراد مشهور و برجسته جهان را از نزدیک ببینند.

این مجسمه های مومی که بسیار هنرمندانه و با بکار گیری آخرین تکنولوژی جهان ساخته شده اند به طرز اعجاب آوری واقعی به نظر میرسند. پوست صورت این مجسمه ها بگونه ای طراحی شده که شبیه پوست واقعی نرم و ارتجاعی است و صورت مجسمه های مردان نیز دارای ته ریش است که بسیار طبیعی جلوه می کند.

تفاوت این موزه با بقیه موزه های مشابه دنیا در این است که در فرش قرمز مردم به راحتی می توانند مجسمه ها را لمس کرده و در کنار آنها عکس بگیرند در همین راستا موزه نیز لباس ها و لوازم متنوعی همچون شنل، کت و کلاه،عینک و غیره را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد تا با استفاده از آنها ضمن تفریح بتوانند عکس های ابتکاری و هنرمندانه ای با شخصیت های مورد علاقه خود بگیرند مثلا با شمشیر درعرشه کشتی دزدان دریایی کارائیب ژست بگیرند یا با پوشیدن کت و کلاه سیاه با مایکل جکسون برقصند!

موزه فرش قرمز دارای بیش از ۱۰۰ مجسمه مومی از افراد مشهورجهان شامل بازیگران، ورزشکاران، چهره های سیاسی و خوانندگان است که در شش بخش اصلی قرار گرفته اند. در بخش چهره های سیاسی مجسمه ی افرادی چون باراک اوباما، ملکه الیزابت، کید میدلتون، پرنس ویلیام و از سیاستمداران داخلی مجسمه تون عبدالرحمان قرار دارند.

از مجسمه های بخش ستارگان دنیای ورزش می توان به محمد علی بوکسور معروف، لی چونگ وی قهرمان بدمینتون مالزی و مایکل شوماخر اشاره نمود.

در قسمت بازیگران مجسمه های مومی زیبایی همچون آنجلینا جولی، برد پیت و جان ترولتا قرار دارند و در بخش دنیای موسیقی نیز می توان مجسمه مومی ستارگانی چون پاواروتی، PSY خواننده محبوب کره ای و الویس پریسلی را مشاهده کرد.

یکی از قسمت های جالب و دیدنی این موزه بخش افرادی است که به دلایل مختلف نام آنها در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است مانند قد بلند ترین فرد دنیا، کوتاه قد ترین مرد جهان، بزرگترین بینی دنیا و حتی فردی با بزرگترین دهان دنیا که دیدن آنها در اندازه های واقعی بسیار هیجان انگیز و جالب است.

این موزه دیدنی یکی از بخش های بسیار پرطرفدار در مجموعه تفریحی -توریستی I-City است و همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا نیمه شب پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت این مجموعه http://i-city.my/tourism مراجعه نمایید.

Shah Alam,I-City,Wax Museum,Red Carpetwax museum2wax museum5red.carpet.wax.museum.kofi.annanwax museum4wax museum6

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!