پارک بوکیت کیارا Taman Persekutuan Bukit Kiara

توریست مالزی – این پارک که در محله تامان تون واقع شده است، دارای مسیری وسیع و آسفالت‌شده است که بسیاری از مردم برای دویدن یا پیاده‌روی صبح‌ها و...
توریست مالزی – این پارک که در محله تامان تون واقع شده است، دارای مسیری وسیع و آسفالت‌شده است که بسیاری از مردم برای دویدن یا پیاده‌روی صبح‌ها و عصرها به آنجا می‌روند. همچنین یک مکان محبوب و هیجان انگیز برای دوچرخه‌سواری برای کسانی که از رفتن به مسیرهای شیب‌دار بدشان نمی‌آید دارد.

پارک بوکیت کیارا (Taman Persekutuan Bukit Kiara) یک منطقه ‘ریه سبز’ است که در وسط یک منطقه شهری پر تراکم در کوالالامپور واقع شده است. این پارک ۴۰۴.۲ هکتاری به ۲ منطقه مختلف تقسیم می شود که بزرگترین منطقه درختکاری و دیگری منطقه تفریحی خانوادگی است. منطقه Arboretum Zone حدود ۶۵٪ از کل مساحت پارک بوکیت کیارای کوالالامپور را پوشش می دهد. این یک ‘موزه زنده’ از گیاهان گرمسیری، به ویژه گونه های درختان جنگلی و سایر گیاهان گرمسیری را در خود جای خواهد داد. گیاهانی از مناطق استوایی – آسیا شامل گونه های جنگلی کشورهای آسیایی اقیانوس آرام از جمله هند تا چین جنوبی، مالزی و اندونزی تا سرزمین اصلی استرالیا.

قسمت Family Recreation Zone با نام Taman Rekreasi Lembah Kiara شناخته می شود. همچنین توسط مردم محلی به عنوان پارک TTDI نامیده می شود. ویژگی های اصلی این پارک دریاچه بزرگ احاطه شده در مسیر دویدن، زمین بازی کودکان، ایستگاه های ورزش و مکان های پیک نیک است.

Family Recreation Zone (Lembah Kiara): Jalan Abang Haji Openg
Arboretum Zone (Kiara Hills): Jalan Changkat Abang Haji Openg

 

منبع: تایم اوت – گوکلاح

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 + 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!