تحقیقات در مورد چگونگی ورود قایق یدک کش با سه خدمه ایرانی به آبهای پنانگ

توریست مالزی – در ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه صبح ۱۱ دسامبر، گزارشی از اپراتور بندر پنانگ، در مورد قایق یدک کش، با سه خدمه ایرانی دریافت شد که...
توریست مالزی – در ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه صبح ۱۱ دسامبر، گزارشی از اپراتور بندر پنانگ، در مورد قایق یدک کش، با سه خدمه ایرانی دریافت شد که بدون اجازه قبلی وارد اسکله N1 NBCT شده بودند.

به گزارش نیواستریت تایمز، همه آژانس های اجرایی مربوطه در حال تحقیق در مورد چگونگی ورود یک قایق یدک کش با سه خدمه ایرانی بدون اجازه به آبهای پنانگ هستند. PPC کنترل امنیتی را بر روی قایق یدک کش انجام داد و با تمام دستگاه های ذیربط در این مورد تماس گرفت. طبق کمیسیون بندر پنانگ (PPC)، پلیس، اداره بهداشت بندر و اداره های مهاجرت و دریایی، به عنوان یک کد امنیتی بین المللی کشتی و تاسیسات بندری (کد ISPS) در مورد این حادثه مطلع شده اند.

بر اساس اطلاعات دریافت شده، قایق یدک کش، ثبت شده در تانزانیا با نام “مرد آتش”، پس از بیمار شدن دو نفر از خدمه خود، برای کمک اضطراری وارد NBCT شده است. گفته می شود که این قایق یدک کش که هیچ مأموری را در مالزی منصوب نکرده بود، سفر خود را از ژاپن به سمت امارات متحده عربی ادامه می داد. از آنجا که هیچ مأموری در پنانگ نداشت، نتوانست ورود خود به مرز بندر پنانگ را به وزارت دریایی (منطقه شمالی) و PPC گزارش دهد. اداره بهداشت بندر و پلیس دریایی در روز حادثه برای بازرسی وارد قایق شدند.

طبق این گزارش، هر دو خدمه ای که بیمار شده بودند برای معالجه به بیمارستان اعزام شدند. یکی در همان روز ترخیص و دیگری در ۱۵ دسامبر مرخص شد. پلیس چندین روز در NBCT بود تا موضوع را بررسی کند. اداره مهاجرت و وزارت دریایی (منطقه شمالی) نیز برای انجام تحقیقات در محل حاضر شدند. از آنجا که دستور ‘Not To Land’ علیه سه خدمه توسط اداره مهاجرت صادر شد، این سه نفر با کنترل امنیتی در قایق یدک کش حضور دارند. بر اساس دستورالعمل وزارت دریایی، قایق یدک کش همراه با سه خدمه به اسکله Prai منتقل شد. و مقامات اجرای قانون هنوز در حال تحقیق در مورد این حادثه هستند.

برای شناورهای مشمول ISPS ، باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از ورود به مرز بندر پنانگ (به PPC) گزارش دهند. PPC گفت از آنجا که این یک قایق یدک کش بود و یک کشتی باری نبود، مشمول کد ISPS نمی شود. کشتی ها و قایق هایی که مشمول کد ISPS نیستند می توانند وارد مرز بندر پنانگ شوند ، اما ناخدایان یا مأموران باید بلافاصله ورود آنها را به بخش دریایی (منطقه شمال) ، اداره مهاجرت و بهداشت بندر اطلاع دهند. PPC مسئولیتی در پیگیری یا نظارت بر حرکات شناورها یا قایق های فراتر از مرزهای خود را ندارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!