تفاوت ویپ و پاد سیستم چیست؟ از سیر تا پیاز فرق پاد و ویپ

توریست مالزی – افرادی که به دنیای ویپینگ وارد می‌شوند، بار‌ها و بار‌ها با کلماتی همچون ویپ، پاد ماد، ویپ پاد و … مواجه خواهند شد و یکی از...
توریست مالزی – افرادی که به دنیای ویپینگ وارد می‌شوند، بار‌ها و بار‌ها با کلماتی همچون ویپ، پاد ماد، ویپ پاد و … مواجه خواهند شد و یکی از سوالاتی که ذهن افراد را درباره محصولات مختلف ویپینگ به خود مشغول می‌کند این است که تفاوت ویپ و پاد سیستم در چیست؟ اگر این سوال در ذهن شما هم شکل گرفته است، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ویپ چیست؟
پیش از آن که به تفاوت ویپ و پاد بپردازیم، قصد داریم تا هر یک از این دو محصول را به صورت جداگانه معرفی کنیم. یکی از اولین محصولاتی که در صنعت ویپینگ تولید و به بازار عرضه شد، دستگاه ویپ می‌باشد که با نام‌هایی مثل ویپ ماد، ماد باکس و ماد سیستم هم می‌شناسند. این دستگاه نسبت به دیگر محصولات تولید شده در صنعت ویپینگ از ابعاد بزرگ‌تری برخوردار بوده و از قابلیت تولید بخار در حجم بسیار زیاد برخودار می‌باشد. مایعی که برای این دستگاه استفاده می‌شود جویس نام داشته و قابلیت تولید بخار زیادی دارد؛ از این رو گفته می‌شود که دستگاه ویپ برای افرادی که علاقمند به کشیدن قلیان و درست کردن کلود‌های حجیم می‌باشند، مناسب‌تر است.

دقت داشته باشید که کابران این دستگاه نمی‌توانند بخار تولید شده توسط آن را به داخل ریه‌های خود فرو ببرند. اما اگر به ساخت کلود‌های بزرگ و حجیم علاقمند باشید، استفاده از این دستگاه حس خوشایندی را به شما انتقال خواهد داد. اگر دوست دارید بیشتر با ویپ و نحوه کار آن آشنا شوید، مقاله ” ویپ چیست و چگونه کار میکند؟ با برترین برند‌های ویپ یا قلیان الکترونیکی آشنا شوید ” را بخوانید.

پاد سیستم چیست؟
محصول جدید‌تری که در صعنت ویپینگ تولید و برای استفاده علاقمند روانه بازار شده است، پاد سیستم نام دارد. بسیاری از افراد این محصول را با نام‌هایی مثل ویپ پاد و پاد باکس می‌شناسند و برخی دیگر هم به‌صورت عامیانه این دستگاه را پاد می‌نامند. پاد سیستم دستگاهی می‌باشد که شباهت بیشتری به سیگار داشته و از این رو برای افراد علاقمند به کشیدن سیگار مناسب‌تر است.

مایع مورد نیاز این دستگاه سالت نیکوتین نام دارد که در مقایسه با جویس از مقدار بیشتری نیکوتین تشکیل شده است. از این رو می‌توان گفت افرادی که تمایل به دریافت نیکوتین بیشتر دارند می‌توانند با خرید دستگاه پاد سیستم و سالت نیکوتین، نیکوتین بیشتری دریافت نمایند. این نکته را هم باید یادآور شد که پاد سیستم‌ها به نسبت دستگاه ویپ، بخار کم‌حجم‌تری تولید کرده و به همین دلیل شباهت بیشتری به دود سیگار‌ دارد. به همین دلیل گفته می‌شود که پاد سیستم بهترین جایگزین برای سیگار و همچنین بهترین ابزار برای ترک آن می‌باشد.

پاد ماد چیست؟
دستگاه دیگری که می‌توان آن را به‌عنوان جدید‌ترین محصول تولید شده در دنیای ویپینگ معرفی کرد، پاد ماد نام دارد. در واقع این دستگاه ترکیبی از دو محصول قبلی بوده و برای کسانی مناسب می‌باشند که نمی‌توانند بین خرید ویپ و پاد تصمیم‌گیری کنند و دوست دارند هر دو دستگاه را داشته باشند. این افراد می‌توانند با خرید یک پاد ماد و البته پرداخت با هزینه کمتر، از قابلیت‌های هر دو دستگاه بهرمند شوند. در واقع پاد ماد دستگاهی است که حجم بخاری که می‌تواند تولید کند قابل تنظیم بوده و از هر دو مایع جویس و سالت نیکوتین می‌توان برای آن استفاده کرد. بنابراین افراد به راحتی می‌توانند با این دستگاه مقدار نیکوتین مورد نیاز خود را کنترل نمایند. دلیل کارکرد دوگانه این دستگاه وجود دو قطعه به نام‌‌های کویل و کارتریج است.

تفاوت ویپ و پاد
اکنون که با دستگاه‌های ویپ، پاد و پاد ماد آشنا شده‌اید خیلی بهتر می‌توانید تفاوت ویپ و پاد را درک کرده و متوجه شوید که کدام دستگاه برای پاسخ‌گویی به نیاز شما مناسب‌تر است.

مهم‌ترین تفاوت ویپ و پاد عبارتند از:
قیمت
شاید اولین فرقی که بین پاد و ویپ حس شود، اختلاف قیمت این دو دستگاه باشد. عوامل زیادی مثل مدل دستگاه، برند سازنده آن، فناوری ساخت، قابلیت‌ها و امکانات دستگاه و … در قیمت تمام شده ویپ و پاد سیستم تاثیرگذار خواهد بود اما با تمام این تفاسیر، قیمت دستگاه پاد ماد نسبت به دستگاه‌های ویپ و پاد سیستم رقم بالاتری می‌باشد. این نکته را هم فراموش نکنید که هزینه‌‌های مربوط به ویپینگ تنها شامل خرید دستگاه ویپ یا پاد سیستم نمی‌شود بلکه شما باید مایع مورد نیاز دستگاه خود را به صورت جداگانه تهیه کرده و هر ماه آن را شارژ کنید. علاوه بر این برخی از قطعات دستگاه نیز هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض خواهند داشت.

جویس مصرفی دستگاه
با توجه به آنچه که در مطالب فوق مطالعه کردید، احتمالا متوجه شده‌اید که تمامی دستگاه‌های ویپ برای راه‌اندازی و تولید بخار به یک مایع مخصوص نیازمند هستند. جویس و سالت نیکوتین دو مایعی هستند که در طعم‌های مختلف و با میزان نیکوتین متفاوت تولید شده برای استفاده دستگاه‌های ویپ و پاد سیستم روانه بازار می‌شوند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های ویپ و پاد سیستم مایع مورد نیاز آن‌ها می‌باشد.

به عبارتی بهتر می‌توان گفت که کاربران برای استفاده از دستگاه‌های ویپ به مایع جویس (طعم قوی‌تر و نیکوتین کمتر) و برای استفاده از دستگاه به تهیه مایع سالت نیکوتین (طعم ضعیف‌تر و نیکوتین بیشتر) نیازمند خواهند بود. این در حالی است که کابران پاد ماد می‌توانند به دلخواه انتخاب کنند که قصد استفاده از کدام مایع را دارند؛ چرا که پاد ماد از هر دو مایع پشتیبانی می‌کند.

توان خروجی
تفاوت ویپ و پاد در توان خروجی آن‌ها نیز دیده می‌شود. در واقع پاد سیستم‌ها از توان خروجی کمتری نسبت به دستگاه‌های ویپ برخودار بوده و به همین دلیل حجم بخاری که توسط دستگاه ویپ تولید می‌شود از پاد سیستم بیشتر می‌باشد. علاوه بر این، ویپ‌ها دارای قابلیت تنظیم خروجی می‌باشند. بنابراین کابران می‌توانند خودشان تعیین کنند که دستگاه مورد نظرشان با چه توان خروجی کار کند. اما پاد سیستم‌ها فاقد این قابلیت بوده و کابران تنها با یک توان خروجی می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

شکل و اندازه
از دیگر تفاوت‌های ویپ و پاد سیستم می‌توان به شکل ظاهری و اندازه آن‌ها اشاره کرد. به این صورت که پاد سیستم‌ها در مقایسه با ویپ و پاد ماد از اندازه کوچک‌تری برخودار بوده و وزن کمی دارد. در مقابل دستگاه‌های ویپ از ابعاد بزرگ و وزن زیادی برخودار می‌باشند. به همین دلیل کابران دستگاه ویپ در صورت استفاده طولانی از آن خسته شده و ناحیه دست خود احساس کوفتگی خواهند داشت.

نکته: دستگاه پاد ماد چه از لحاظ وزن و چه از لحاظ ابعاد ما بین این دو دستگاه قرار می‌گیرد.

کلام آخر
صنعت ویپینگ، یک دنیای بزرگ و مدرن می‌باشد که برند‌های مختلفی در آن فعالیت کرده و انواع دستگاه‌های ویپ را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. اکنون که با تفاوت ویپ و پاد آشنا شده‌اید می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام دستگاه برای شما مناسب‌تر بوده و حس بهتری از آن دریافت می‌کنید. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که کمپانی‌های سازنده ویپ و پاد سیستم این محصولات را در مدل‌های مختلف با قابلیت‌های متفاوتی تولید می‌کنند. برای مثال در برخی از مدل‌های جدید ویپ از صفحه نمایش جهت تنظیمات دستگاه استفاده شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!