نوروزی دیگر در مالزی

نام‌گذاری روزها و گرامی‌داشت هر یک از آنها به دلیلی و بهانه‌ای، راهی است که آدمی برای ایجاد تفاوت میان روزها و ماه‌ها و سال‌ها برگزیده است تا همه...
نام‌گذاری روزها و گرامی‌داشت هر یک از آنها به دلیلی و بهانه‌ای، راهی است که آدمی برای ایجاد تفاوت میان روزها و ماه‌ها و سال‌ها برگزیده است تا همه روزها و شبها، ماه‌ها و سال‌ها یکسان نباشد و هر یک گذر عمر را به آدمی یادآور شوند. نوروز نمونه‌ای بی بدیل از این روزهای گرامی است که در بهترین هنگام سال، با شکوفیدن شکوفه‌های بهاری، آغازی دوباره را به آدمی و طبیعت نوید می‌دهد.

برای ایرانیان در هر کجای جهان که باشند، نوروز، روزی یگانه است با انبوهی از خاطرات شیرین دور یا نزدیک. از خانه‌تکانی و لباس نو گرفته تا هفت‌سین و تخم‌مرغ‌های رنگی و انتظار برای شمردن عیدی.

هم از این روست که ایرانیان مقیم مالزی نیز با انبوهی از همین خاطرات و اندکی طعم غربت، خود را برای چند روزی به دست شادی و شادکامی می‌سپارند و می‌کوشند در جشن‌های نوروزی که در نقاط مختلف مالزی برگزار می‌شود، شرکت جویند.امسال شاید تعداد این جشن‌ها کمی بیشتر باشد. اگرچه جمعیت ایرانیان مالزی در سال‌های اخیر کاهش یافته، حضور پررنگ مسافران ایرانی، فضای مالزی را نوروزی‌تر کرده است.

رایزنی سفارت جمهوری اسلامی همانند هرسال در دوم فروردین در سالن MCA  جشن نوروزی را با هنرمندان اعزامی از ایران برگزار می‌کند.

در بخش حضوصی، دو جشن نوروز در هتل رنسانس و هتل وستین برگزار می‌شود که بیشتر مورد توجه مسافران قرار می‌گیرد. علاوه بر اینها، همه رستوران‌های ایرانی از قبیل شیشالانج، کلبه شرقی، شیراز، تهران و … جشن‌های کوچک‌تری را برگزار می‌کنند که غالبا با استقبال مالزی‌نشینان روبرو می‌شود.

گزینه‌های شادمانی نوروزی کم نیستند. به آنها بپیوندید و شاد باشید.

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − هجده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!