کلیسای سنت فرانسیس خاویر (St. Francis Xavier Church, Melaka)

کلیسای سنت فرانسیس اولین سمبل از آزادی مذهبی در مالزی به شمار میرود که در سال ۱۸۵۶ در محل یک کلیسای قدیمی پرتغالی و توسط یک کشیش فرانسوی ساخته شده است.
توریست مالزی – کلیسای سنت فرانسیس اولین سمبل از آزادی مذهبی در مالزی به شمار می رود که در سال ۱۸۵۶ در محل یک کلیسای قدیمی پرتغالی و توسط یک کشیش فرانسوی ساخته شده است.

این کلیسای کاتولیک دومین کلیسایی است که پس از اعلام آزادی مذهبی توسط استعمارگران هلندی درسال ۱۷۰۲ بنا شده است. قبل از این اعلام، کاتولیک های محلی، که عمدتا از نژاد آسیایی اروپایی و از بازماندگان پرتغالی ها بودند از انجام فرایض دینی خود به شکل آزادانه منع می شدند و به شکل مخفیانه به عبادت می پرداختند.

این کلیسا اسم خود را از نام یک مبلغ کاتولیک معروف، سنت خاویر گرفته است که چند باردر طول سفرهای خود به کشورهای شرق دور و بین سالهای ۱۵۴۵ تا ۱۵۵۲ از ملاکا دیدن کرده است. این کلیسا بر اساس معماری گوتیک ساخته شده است و از آنجایی که سازنده آن یک مبلغ فرانسوی بوده است طرح آن از کلیسای سنت پیتر مونپلیه در جنوب فرانسه نقشه برداری شده است. شکل مناره های گوتیک این کلیسا بسیار شبیه به نوتردام پاریس می باشد.

Addrees : 12 Jalan Banda Kaba, 75000 Melaka, Malaysia

۹

m17-melaka3 wpid-img_20140207_1635112

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 + 17 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!