کلیسای مسیح (Christ Church)

کلیسای افسانه ای مسیح به موازات بنای استد هویز قرار گرفته است.
توریست مالزی – کلیسای افسانه ای مسیح به موازات بنای استد هویز قرار گرفته است. آجرهای این کلیسا همگی از هلند به این محل منتقل شدند و بناهای ملاکایی با خشت های قرمز رنگ محلی به آنها شکل دادند.

ساختمان کلیسا بسیار قدیمی است و سنگ قبرهای حکاکی شده موجود در آن داستان تلخ درد و رنج هایی را که ساکنان اروپایی اولیه این منطقه با آنها مواجه بودند، بازگو می کند. ستون های عرضی عظیم سقف سالن کلیسا هر کدام یک درخت بودند که پس از کنده کاری در این محل تعبیه شدند و در بالای محراب یک صلیب مسیح از جنس چوب از یک تسمه بسته شده به دیوار آویخته شده است.

زمانی که کلیسا تازه شروع به کار کرده بود، دارای منبر نبود و کشیش بر روی یک صندلی که به وسیله طناب به تسمه روی دیوار متصل شده بود می نشست و در هنگام موعظه، خادم کلیسا کشیش و صندلی را تا ارتفاع وسط دیوار بالا می کشید. در خارج از کلیسا برج ساعت “تان بنگ سو” با قدمت یک قرن قرار دارد که به وسیله خانواده ثروتمند “تان” ساخته شده است.

در نزدیکی برج یک فواره کوچک به مناسبت شصتمین سال سلطنت ملکه ویکتوریا ساخته شده و چهار مجسمه موش صحرایی سفید رنگ در اطراف آن یادآور داستان اولیه پیدایش ملاکا هستند.

christ churchchrist-church-malacca

پاسخی ارسال کنید

*

*

12 − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!