“In The Unlikely Event”

نامزد بهترین داستان تاریخی در جشنواره GoodReads Choice Awards 2015
عنوان کتاب : “In The Unlikely Event”

نویسنده : جودی بلوم

ناشر: ۲۰۱۵, Alfred A. Knopf

تعداد صفحات: ۲۲۴ صفحه

ژانر : داستانی – تاریخی

خلاصه داستان :

داستان کتاب در اوایل دهه پنجاه در آمریکا اتفاق می افتد, زمانی که ایالات متحده درگیر جنگ کره است و همزمان تحولات زیادی نیز در سطح جامعه و آداب و رسوم اجتماعی بوقوع می پیوندد.

“میری آمرمان” دختری یهودی است که پس از ۳۵ سال به زادگاه خود, شهر الیزابت در نیوجرسی باز می گردد تا درمراسم بزرگداشت یکی از بدترین سال های زندگی خود شرکت کند !

او در خاطرات خود به دوران نوجوانی اش بازمی گردد… زمانی که تنها پانزده ساله دارد و با مادرش به تنهایی زندگی می کند… اینکه مادرش از افشای حقیقت درباره پدر او که آنها را ترک کرده است امتناع می ورزد… مادر بزرگش “آیرین” که نقشی مهم در زندگی او ایفا میکند… دوستش تانالی, دختر دندانپزشک پولدار شهر, که همیشه در آرزوی رسیدن به شهرت است… و اولین تجربه پر شور عاشق شدن …عشق پسر یتیمی به نام “میسون” که گذشته ای پر رمز و راز دارد… و همه چیز ناگهان بهم می ریزد و یک سری وقایع غیر منتظره وعجیب زندگی خانواده او و تمامی ساکنین این شهر کوچک را متحول می کند.

در عرض ۵۸ روز, ۳ هواپیما از فراز آسمان در این منطقه مسکونی سقوط می کنند. اولین سانحه هوایی در ۱۵ دسامبر با سقوط هواپیما در رودخانه الیزابت روی می دهد. سقوط دوم در ۲۲ ژانویه در نزدیکی دبیرستان دخترانه Battin و آخرین حادثه نیز در ۱۱ فوریه همان سال در فاصله کمی از یک یتیم خانه اتفاق می افتد.

مردم شهر دلواپس و مضطرب تلاش می کنند تا دلیلی برای وقوع این حوادث پیدا کنند… سئوالات بی شماری ذهن همه را مشغول کرده است… چرا هر سه سانحه در نزدیکی مدارس رخ داده است؟…دراین واقعه دست کمونیست ها و خرابکاری بیگانگان در کاربوده یا ممکن است کار موجودات فضایی باشد؟!!… کسی نمی داند، چون هیچ کس پیش از این با چنین رویدادی مواجه نشده است…

جودی بلوم در این کتاب از  ماجرای واقعی و تاریخی سقوط هواپیماها در شهر الیزابت آمریکا استفاده می کند و با قوه تخیل و زبردستی خود داستانی تکان دهنده و عمیق از سه نسل از خانواده ها، دوستان و آدم های غریبه را نقل می کند که زندگی آنها عمیقا تحت تاثیر رویدادهای غیر منتظره قرار گرفته است.

داستان بلوم به خوانندگان کتاب این پیام را می دهد که در شکستها و ناکامی های زندگی, تنها روابط انسانی وعشق ممکن است افراد را نجات دهد… که همه ما مانند مسافرانی در این دنیا هستیم، که کمربند های خود را بسته ایم و به امید رسیدن به مقصدی بهتر برای آنچه پیش روی ماست آماده ایم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 + 19 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!