در نوجوانی آدم کشته‌ام/حالا که رئیس‌جمهور شده‌ام ببینید چه می‌کنم

توریست مالزی – رودریگو دوترته که در جمع هموطنان خود در شهر دانانگ ویتنام سخنرانی می‌کرد گفت: من وقتی نوجوان بودم همه‌اش دعوا می‌کردم و به زندان می‌افتادم  در...
توریست مالزی – رودریگو دوترته که در جمع هموطنان خود در شهر دانانگ ویتنام سخنرانی می‌کرد گفت: من وقتی نوجوان بودم همه‌اش دعوا می‌کردم و به زندان می‌افتادم  در ۱۶ سالگی یک نفر را در دعوا با چاقو کشتم. فقط برای این که بد نگاه کرده بود. حالا که رئیس جمهوری شده‌ام ببینید چه می‌کنم.

به گزارش یورونیوز ، رئیس جمهور  فیلیپین که برای شرکت در نشست سران آسیا در شهر دانانگ حضور داشت همچنین در جریان یک سخنرانی در دفاع از برنامه خود برای مبارزه با مواد مخدر در این شهر، انیس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور اعدام‌های سریع و خودسرانه را تهدید به زدن سیلی کرد. او در سخنان خود کسانی را که از برنامه‌ مبارزه‌اش با مواد مخدر انتقاد می‌کنند، «حرامزاده» نامید.

دوترته ۷۲ ساله با شعار حذف قاچاق مواد مخدر در انتخابات سال ۲۰۱۶ فیلیپین پیروز شد و قول داد ۱۰۰ هزار قاچاقچی و معتاد را در این کشور بکشد. پلیس فیلیپین اعلام کرده که از زمان روی کار آمدن آقای دوترته تاکنون ۳۹۶۷ نفر را کشته‌اند. افراد ناشناس نیز از آن زمان تاکنون ۲۲۹۰ نفر مظنون به پیوند با مواد مخدر را در این کشور به کام مرگ فرستاده‌اند. رودریگو دوترته یک بار نیز در سال ۲۰۱۶ وعده کشتن سه میلیون معتاد را داده بود.

رئیس جمهوری فیلیپین در منطقه بسیار محبوب است و طرفدارانش می‌گویند که او امنیت بیشتری را برای آنان ایجاد کرده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نه + سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!