سایت ثبت احوال ایران هک شد؟ ادعای لو رفتن اطلاعات ۱۳۰ میلیون ایرانی توسط هکرها

توریست مالزی – حمله، نفوذ به سایت‌های مختلف و هک شدن اطلاعات کاربران، انگار که به یک رویه ثابت در دنیای دیجیتال تبدیل شده است. برای مثال اوایل امسال...
توریست مالزی – حمله، نفوذ به سایت‌های مختلف و هک شدن اطلاعات کاربران، انگار که به یک رویه ثابت در دنیای دیجیتال تبدیل شده است. برای مثال اوایل امسال بود که با خبر شدیم سایت وزارت امور خارجه ایران مورد حمله قرار گرفته است و به نقل از برخی منابع، حدود ۵۰ ترابایت اطلاعات مختلف به سرقت رفت. اگر بخواهیم تا ابعاد فاجعه را در سطح جهانی کمی بیشتر باز کنیم، فقط خیلی ساده اشاره می‌کنیم که در سال ۲۰۲۲، تقریبا اطلاعات ۴۲۲ میلیون کاربر در فضای اینترنت به سرقت رفت. یا به همین چند هفته قبل یعنی روزی که هکرها حساب تپسی را رسیدند فلش بک بزنیم!

حالا در همین گیر و دار، باخبر شدیم که سایت ثبت احوال ایران هم مورد حمله هکرهای ناشناس قرار گرفته و اطلاعات ۱۳۰ میلیون ایرانی دزدیده شده! اما این ادعا چقدر صحت دارد؟ در ادامه سعی می‌کنیم تا تمام اطلاعاتی که پیرامون این موضوع وجود دارد تا بررسی کنیم.

خوشبختانه این گروه هکری تا به این جای کار، هیچ اطلاعات و سند دقیقی را از اطلاعات شهروندان ایرانی منتشر نکرده است. اما اگر طبق ادعاهای آن‌ها و اسنادی که در کانال تلگرام خود قرار داده‌اند جلو برویم، به نظر می‌رسد که اطلاعات ۱۳۰ میلیون شهروند ایرانی که شامل موارد زیر می‌شود، قرار است به ابزار جدید باجگیرها تبدیل شود:
عکس شناسنامه
کد ملی
نام و نام خانوادگی
آدرس
شماره تلفن
و …

هرچند که تا این لحظه هیچ کدام از مقام‌های رسمی ثبت احوال کشور در مورد هک شدن این سازمان موضع خاصی نگرفته‌اند اما طبق اطلاعاتی که از کانال هکرها به دست ما رسیده است، خوشبختانه سرورهای آرشیو zone-h از دست هکرها در امان مانده‌اند. تست (هاست ترکر) سایت ثبت احوال ایران در ساعت ۲۳:۰۰ روز ۲۸ شهریور که از دسترس خارج شده است

همچنین باید اشاره کنیم که سایت ثبت احوال ایران تا لحظه انتشار این مطلب از دسترس خارج شده است. تصویر بالا نتیجه بررسی سایت ثبت احوال ایران توسط وب سایت معتبر هاست ترکر است که نشان می‌دهد وب سایت ثبت احوال کشور، حتی از سرورهای داخلی هم در دسترس نیست.

خبرگزاری تسنیم در توییتی به نقل از مسئولین سازمان ثبت احوال اعلام کرد که این سازمان هک نشده است. بعد از مدتی وب سایت سازمان ثبت احوال کشور دوباره در دسترس قرار گرفت اما در حال حاظر هیچ لینکی در این وب سایت کار نمی کند و فقط صفحه اول در دسترس است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!