شراب، چشم‌های شما را از آب مروارید دور می‌کند

توریست مالزی – آب مروارید تهدیدی برای سلامت چشم‌های میلیون‌ها نفر در جهان است، اما مطالعه جدید محققان بریتانیایی یک راه جدید برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری...
توریست مالزی – آب مروارید تهدیدی برای سلامت چشم‌های میلیون‌ها نفر در جهان است، اما مطالعه جدید محققان بریتانیایی یک راه جدید برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری کشف کرده است: نوشیدن شراب.

به گزارش گاردین؛ نوشیدن چند لیوان شراب در هفته به ویژه شراب قرمز، ممکن است شما را از خطر جراحی آب مروارید یا ابتلا به آن دور نگه دارد. شارون چوآ، نویسنده ارشد مطالعه و محقق انستیتوی چشم پزشکی کالج دانشگاهی لندن با بیان این جمله، می‌گوید: آنتی‌اکسیدان‌های موجود در شراب قرمز تحت عنوان پلی‌فنول‌ها این اثر محافظتی را ایجاد می‌کند. ضمن این که پوست انگور دارای آنتی‌اکسیدان‌های دیگری معروف به رسوراترول‌ها و سایر مواد شیمیایی گیاهی به نام فلاونوئیدها است که برای سلامت چشم‌ها عالی‌ است. با این حال محققان تاکید می‌کنند که نوشیدن بیش از حد هر نوع نوشیدنی حاوی الکل اثر عکس دارد و خطر ابتلا به آب مروارید را بیشتر می‌کند.

آب مروارید که اغلب با افزایش سن ایجاد می‌شود، یکی از دلایل عمده کاهش بینایی برگشت‌پذیر و تاربینی است. علائم آب مروارید شامل تاری دید، حساسیت به نور، مشکل دید در فضاهای تاریک، دید زرد رنگ، دو بینی و مشکل در مطالعه است. جراحی آب مروارید تنها راه درمان آب مروارید است و یک روش کم‌خطر، سریع و کارآمد برای بهبود بینایی است.

محققان بریتانیایی با مطالعه بر روی ۴۹۰ هزار نفر دریافتند کسانی که در حد اعتدال شراب و بخصوص شراب قرمز می‌نوشند، ۱۴ تا ۲۳ درصد کمتر از دیگران نیاز به عمل جراحی آب مروارید دارند. این میزان در کسانی که شراب سفید یا شامپاین می‌نوشیدند، ۱۰ درصد بود. اما افرادی که به طور روزانه نوشیدنی‌های الکلی سنگین می‌نوشیدند، ۵ تا ۶ درصد بیشتر از سایرین، تحت عمل جراحی آب مروارید قرار می‌گیرند. این مطالعه ۳۱ مارس در مجله Ophthalmology منتشر شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!