۲۲ رسم نانوشته مالزی (قسمت اول)

توریست مالزی – یک رفتار محترمانه اثری ماندگار دارد. برای زندگی در هر جامعه ای نیاز به دانستن آداب و رسوم نانوشته ای است که در آن جامعه رعایت...
توریست مالزی – یک رفتار محترمانه اثری ماندگار دارد.
برای زندگی در هر جامعه ای نیاز به دانستن آداب و رسوم نانوشته ای است که در آن جامعه رعایت می شود. و ما سعی می کنیم چند تا از این آداب را به شما معرفی نماییم.

وقتی با افراد مسن ملاقات می کنید:
۱. یرای احترام در مالزی افراد مسن را به عنوان ‘عمو’ یا ‘عمه’ ، و در غیر این صورت ‘pak cik’ یا ‘mak cik’ به زبان مالایی خطاب می کنند .وقتی به خانه یکی از دوستان خود می روید:
۲. کفش خود را قبل از ورود به خانه درآورید.۳. اگر برای شام به خانه شخصی دعوت شده اید ، یک هدیه کوچک از مواد غذایی مانند میوه یا کیک ببرید.۴- وقتی دز میز غذا تکه ای از غذا باقی ماند قبل از خوردن از بقیه سوال کنید که تمایل به خوردن دارند یا نه؟۵- چاپستیک را روی میز نگذارید یا آنها را به صورت عمودی درون برنج قرار ندهید زیرا سمبل مرگ است.وقتی در جاده هستید:
۶. هنگامی که در جاده به شما راه داده می شود ، دست خود را به عنوان تشکر حرکت دهید.۷. اگر ماشینی با زدن چراغ راهنما خواست که از شما سبقت بگیرد، به او راه بدهید.۸. اگر شما باید دوبل پارک کنید، مراقب باشید و شماره خود را روی داشبورد بگذارید.وقتی بیرون غذا می خورید:
۹- در یک رستوران شلوغ ، وقتی غذای خود را تمام کردید به سرعت آنجا را ترک کنید تا مشتریان منتظر استفاده کنند.۱۰. نیمی از قسمت بالای برگ موز را به سمت خود تا کنید تا مشخص شود که از خوردن غذا لذت برده اید و باز خواهید گشت.۱۱- وقتی با همدیگر غذا می خورید به مقداری بخورید که به دیگران هم برسد.هنگامی که از شما دعوت می شود:
۱۲. اگر کسی برای یک وعده غذایی از شما دعوت کرده است و یا یک پیشنهاد غیر منتظره داده است، اولین بار مودبانه خودداری کنید و بعد از اصرار بر دریافت آن، قبول کنید.به نقل از وب سایت SAYS

پاسخی ارسال کنید

*

*

10 − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!